Microsoft wspiera władze w Kijowie pomocą o wartości setek milionów dolarów.

Do spotkania wiceprezesa Microsoftu Brada Smitha i wicepremiera oraz ministra cyfrowej transformacji Ukrainy Mychajło Fedorowa doszło podczas konferencji Web Summit w Lizbonie.

Amerykańska korporacja zobowiązała się podczas niej do przekazania władzom w Kijowie szerokiego zakresu wsparcia w przyszłym roku i kontynuowania dotychczasowej współpracy. Oznacza to, że Ukraina otrzyma dostęp do usług Microsoftu wartych 100 milionów dolarów. Pomoc będzie się sprowadzać do możliwości korzystania przez organy rządowe z rozwiązań firmy, a także ze wsparcia przez przedsiębiorstwo projektów w dziedzinie sądownictwa, służby zdrowia, edukacji czy systemu celnego.

Microsoft przypomina, że od początku inwazji Rosji wartość wsparcia udzielonego Ukrainie przez korporację sięgnęła już 400 milionów dolarów. Przeniesiona została najważniejsza infrastruktura serwerowa tego państwa do centrów danych w całej Europie, dzięki czemu jest zabezpieczona przez rosyjskimi atakami hakerskimi. Dodatkowo na pomoc mogą liczyć organizacje humanitarne funkcjonujące na Ukrainie.

Jednocześnie korporacja jako jedna z pierwszych wycofała się w marcu z rosyjskiego rynku.

blogs.microsoft.com

Poprzedni artykułUE mataczy w kwestii zakupu szczepionek
Następny artykułJest źle, będzie gorzej