fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatTen koncern dzięki pandemii bije rekordy

Ten koncern dzięki pandemii bije rekordy

Amerykańska firma Pfizer prognozuje rekordowe zyski w 2022 r.

Koncern farmaceutyczny Pfizer przewiduje, że w bieżącym roku jego dochód wyniesie nawet 102 mld dolarów. Aż połowę tej kwoty Pfizer zawdzięcza sprzedaży szczepionek oraz leków na koronawirusa. Same szczepionki przyniosą dochód rzędu 32 mld dolarów, a sprzedaż tabletek Paxlovid 22 mld dolarów.

Dla porównania, w 2021 r. Pfizer zarobił na sprzedaży szczepionek na koronawirusa niemal 37 mld dolarów, co dało łączny dochód koncernu na poziomie 81,3 mld USD. To aż dwa razy więcej niż w 2020 r.!

– Sukcesy firmy w dobie pandemii fundamentalnie zmieniły Pfizer oraz jej kulturę i to już na zawsze – powiedział dr Albert Bourla, prezes Pfizera.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Pomoc dla Ukrainy spadła o 90 procent

Ostatnie miesiące przyniosły radykalny spadek dynamiki wzrostu wartości międzynarodowego wsparcia przekazywanego dla toczącej wojnę Ukrainy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia rozmawia z Chinami. Pierwszy bezpośredni szczyt od 4 lat

Chiny i Unia Europejska zgodziły się, że ich stosunki handlowe powinny być bardziej zrównoważone, ale nie dały żadnych sygnałów, że uda się rozwiązać różnice w szeregu kwestii. Unijni przedstawiciele – szefowa KE Ursula von der Leyen i szef RE Charles Michel spotkali się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem i premierem Li Qiangiem.
3 MIN CZYTANIA

Unijny zamach na kawę

W wyniku unijnych regulacji dotyczących wylesionych terenów w Unii Europejskiej już w 2025 r. może zabraknąć nie tylko kawy, ale także oleju palmowego oraz kakao.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA