fbpx
czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaArchiwumTermin zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd został przedłużony

Termin zgłoszeń do Ogólnopolskiego Konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd został przedłużony

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami. Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony o dwa tygodnie – do 30 lipca.

– Ze względu na liczne pytania i duże zainteresowanie wśród samorządów Kapituła Konkursu podjęła decyzję o przedłużeniu terminu naboru. Zgłoszenia przyjmujemy jeszcze przez dwa tygodnie tj. do 30 lipca br. W konkursie zostaną nagrodzone najbardziej innowacyjne rozwiązania, dlatego zależy nam na tym, by nagrody – poza tym, że są użyteczne i wartościowe – były również innowacyjne – mówi dr hab. Mariusz Ruszel, profesor Politechniki Rzeszowskiej oraz prezes Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicza.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd jest wyłonienie oraz nagrodzenie gmin najbardziej zaangażowanych w modernizację sektora energii, wpisujących się poprzez to w realizację założeń krajowej i unijnej polityki energetyczno-klimatycznej, w tym także w prowadzenie zrównoważonej transformacji energetycznej na poziomie lokalnym.

Kapituła konkursowa składa się z doświadczonych ekspertów z branży. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpią podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbędzie się w dniach 13-14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Na laureatów Konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Spółkę ML System. Jest to inteligentna wiata przystankowa, ławka fotowoltaiczna oraz smart pylon wyposażony w elektroniczną tablicę zmiennej treści, na której można wyświetlać ważne informacje dla pasażerów, np. rozkład jazdy. Oczywiście spółka zapewni także zainstalowanie swoich urządzeń.

Nabór trwa jeszcze przez dwa tygodnie, do 30 lipca 2021 r.

Kategorie konkursu to:

  • I. Inwestycja Roku – transport i budownictwo
  • II. Akcja Społeczna Roku – podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie efektywności energetycznej
  • III. Innowacja Roku – nowatorstwo energetyczne w skali samorządu.

Sponsorami/partnerami Konkursu zostali: ML System S.A. (Główny Partner), PKN Orlen S.A. (Główny Partner) oraz Polska Spółka Gazownictwa (Srebrny Partner).
Konkurs został objęty patronatem honorowym przez: Ministra Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Łódzkiego, Marszałka Województwa Lubuskiego, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Marszałka Województwa Śląskiego

Ponadto, Konkurs został objęty patronatem medialnym m.in.: TVP3 Rzeszów, Centrum Informacji Rynku Energii, BiznesAlert, Nowa Energia, GospodarkaPodkarpacka.pl, Biomasa, CNG-LNG.pl, Elektroinżynieria, Energetyka, Energetyka Cieplna i Zawodowa, Energetyka Wodna, Energetyka24.com, Energetykon, Energia i Recykling, EURACTIV.pl, Filary Biznesu, Forum Polskiej Gospodarki, Gazeta Bankowa, Gazeta Politechniki, GlobEnergia, Miesięcznik Instal, Nowiny24, Nuclear.pl, Optimal Energy, Ozeon, Portal Gospodarka Morska, Radio Centrum, Smart-Grids.pl, Srodowisko.pl, Świat OZE, Teraz Środowisko, Trendy w Energetyce, W Gospodarce, Wiadomości Naftowe i Gazownicze, Wydawnictwo Seidel-Przywecki, WysokieNapiecie.pl, PortalKomunalny.pl, Energia i Recykling.

Szczegółowe informacje o Konkursie, w tym formularz zgłoszeniowy, regulamin, terminy oraz dane kontaktowe, znajdują się na stronie internetowej: www.instytutpe.pl/konkursJST.

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.
2 MIN CZYTANIA

Filharmonia Podkarpacka. Obcowanie z muzyką przynosi radość

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie realizuje właśnie swój 69. sezon artystyczny. W najbliższych tygodniach zabrzmi tu muzyka m.in. Vivaldiego, Mozarta, Chopina, Dworzaka, Karłowicza, Ravela,Gershwina czy Berlioza.
2 MIN CZYTANIA

Najważniejsze wyzwania regulacyjne dla rolnictwa [DEBATA]

W tle protestów rolniczych przeciwko polityce KE i importowi ukraińskiego zboża odbyła się debata na temat wyzwań regulacyjnych dla rolnictwa, zorganizowana przez BASF Polska. Zdominowały ją jednak kwestie działań Komisji w reakcji na protesty rolników przelewające się przez całą Europę. Udział w dyskusji wzięli eksperci rynku rolnego i przedstawiciele organizacji rolniczych.
3 MIN CZYTANIA