fbpx
piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaŚwiatTesla rozszerza swoją produkcję w Chinach

Tesla rozszerza swoją produkcję w Chinach

Firma oświadczyła, że ​​model zostanie sprzedany za 344 050 juanów chińskich, czyli około 48 495 dolarów amerykańskich. Obecna cena tańszego pojazdu Standard Range Model 3 wynosi ok. 38 231 USD.

W grudniu 2019 roku „Breitbart News” poinformował, że Tesla zawarła nową umowę z grupą banków w Chinach, zaciągając pożyczkę w wysokości 1,4 mld dolarów. Ma ona sfinansować nowy zakład produkcyjny w Szanghaju. Pożyczka będzie spłacana przez pięć lat. Niektóre banki objęte umową to: China Construction Bank (CCB), Agricultural Bank of China (AgBank), China Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) oraz Shanghai Pudong Development Bank.

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa Tesla mocno skoncentrowała się na ponownym otwarciu zakładów produkcyjnych. „Breitbart News” jakiś czas temu poinformował, że Tesla planuje otworzyć fabrykę w Fremont w Kalifornii. Jak podaje „The Guardian”, w e-mailu do pracowników firma oświadczyła: „Brak zgłoszenia się do pracy może wyeliminować lub zmniejszyć twoje uprawnienia do zasiłku dla bezrobotnych”.

Pracownicy Tesli powiedzieli „Guardianowi”, że uważają, iż kierownictwo Tesli stosuje taktyki zastraszania, aby zmusić ich do powrotu do pracy, grożąc obniżeniem wynagrodzenia i uniemożliwieniem pobierania zasiłków dla bezrobotnych. W sobotę kierownictwo firmy stanowczo podkreśliło, iż chce zapewnić jak najszybszy powrót do pracy dla swoich pracowników.

Źródło: Lucas Nolan/Breitbart
Tłumaczyła : Dominika Legierska

INNE Z TEJ KATEGORII

Ile kosztuje godzina pracy w Unii Europejskiej?

Eurostat opublikował dane na temat godzinowych kosztów pracy w poszczególnych państwach należących do Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy będą kontrolować, na co migranci wydają pieniądze

Władze Hamburga przestały wypłacać gotówkę ubiegającym się o azyl migrantom i zastąpiły ją doładowaniami określonych kwot na karty płatnicze.
< 1 MIN CZYTANIA

Od smartfonów po samochody. Xiaomi rozpoczęło produkcję elektryków

Chiński producent smartfonów Xiaomi wprowadził na rynek swój pierwszy samochód elektryczny. Firma ma nadzieję, że wspólny system operacyjny SU7 z telefonami, laptopami i innymi urządzeniami spodoba się klientom.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA