Fot. Pixabay

Firma oświadczyła, że ​​model zostanie sprzedany za 344 050 juanów chińskich, czyli około 48 495 dolarów amerykańskich. Obecna cena tańszego pojazdu Standard Range Model 3 wynosi ok. 38 231 USD.

W grudniu 2019 roku „Breitbart News” poinformował, że Tesla zawarła nową umowę z grupą banków w Chinach, zaciągając pożyczkę w wysokości 1,4 mld dolarów. Ma ona sfinansować nowy zakład produkcyjny w Szanghaju. Pożyczka będzie spłacana przez pięć lat. Niektóre banki objęte umową to: China Construction Bank (CCB), Agricultural Bank of China (AgBank), China Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) oraz Shanghai Pudong Development Bank.

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa Tesla mocno skoncentrowała się na ponownym otwarciu zakładów produkcyjnych. „Breitbart News” jakiś czas temu poinformował, że Tesla planuje otworzyć fabrykę w Fremont w Kalifornii. Jak podaje „The Guardian”, w e-mailu do pracowników firma oświadczyła: „Brak zgłoszenia się do pracy może wyeliminować lub zmniejszyć twoje uprawnienia do zasiłku dla bezrobotnych”.

Pracownicy Tesli powiedzieli „Guardianowi”, że uważają, iż kierownictwo Tesli stosuje taktyki zastraszania, aby zmusić ich do powrotu do pracy, grożąc obniżeniem wynagrodzenia i uniemożliwieniem pobierania zasiłków dla bezrobotnych. W sobotę kierownictwo firmy stanowczo podkreśliło, iż chce zapewnić jak najszybszy powrót do pracy dla swoich pracowników.

Źródło: Lucas Nolan/Breitbart
Tłumaczyła : Dominika Legierska

Poprzedni artykułFiskus zabierze część zwolnienia ze składek ZUS
Następny artykułTygodnik FPG24.PL – #0/2020