Politycy amerykańscy zostali ostrzeżeni, że chiński rząd może ich szpiegować za pomocą popularnej aplikacji TikTok.

Członkowie amerykańskiej Izby Reprezentantów i jej pracownicy muszą usunąć TikToka ze wszystkich wydanych przez Izbę telefonów komórkowych i nie mogą pobierać tej popularnej aplikacji na takie urządzenia – wynika z wewnętrznej notatki uzyskanej przez NBC News

Notatka, wysłana przez Catherine L. Szpindor, dyrektor administracyjną Izby mówi, że zakaz jest wprowadzany po tym, gdy dział cyberbezpieczeństwa jej biura uznał TikTok za „wysokie ryzyko dla użytkowników ze względu na szereg zagrożeń bezpieczeństwa”.

TikTok nie skomentował sprawy.

Dyrektywa Izby Reprezentantów nie ma zastosowania do Senatu, w którym niektórzy jego członkowie, w tym Marco Rubio, wezwali do całkowitego zakazu aplikacji w USA.

Dyrektor FBI Christopher Wray ostrzegł członków Kongresu po wyborach uzupełniających, że chiński rząd może używać TikToka do kontrolowania urządzeń użytkowników w celu wywierania wpływu lub szpiegowania.

Firma poinformowała w zeszłym tygodniu, że pracuje nad „rozwiązaniem wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem, które zostały podniesione zarówno na szczeblu federalnym, jak i stanowym”, a „działania te zostały opracowane pod nadzorem czołowych agencji bezpieczeństwa narodowego w naszym kraju w celu dalszego zabezpieczenia platformy w Stanach Zjednoczonych”.

NBS, KR

Poprzedni artykułZUS kontroluje zwolnienia lekarskie
Następny artykułDobrowolny ZUS bez szans