fbpx
środa, 28 lutego, 2024
Strona głównaArchiwumTo ostatnia niedziela...

To ostatnia niedziela…

8 grudnia otwarte będą tylko te sklepy, których właściciele osobiście zdecydują stanąć za ladą.

Natomiast 15, 22 i 29 grudnia przypadają niedziele handlowe. Ustawa ograniczająca handel w niedziele i święta w 2019 dopuszcza handel w każdą ostatnią niedzielę miesiąca oraz dwie poprzedzające święta Bożego Narodzenia i jedną poprzedzającą Wielkanoc.

2020 rok przyniesie kolejne zmiany w tej kwestii. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także, jak to ma miejsce w 2019 roku, w dwie ostatnie niedziele poprzedzające święta bożonarodzeniowe oraz jedną poprzedającą Wielkanoc.

Pamiętać należy także o katalogu wyłączeń, który umożliwia handel w niedziele w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach, sklepach z prasą czy kawiarniach.

Złamanie zakazu handlu wiąże się z konsekwencjami finansowymi (od 1 tys. zł do 100 tys. zł), bądź, w wypadku uporczywego łamania przepisów ustawy, ograniczeniem wolności.

JS/Business Insider

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.
< 1 MIN CZYTANIA

Rząd musi zmienić system podatkowy, aby przedsiębiorcy wrócili do inwestycji

Firmy działające w Polsce powinny mieć jak najlepsze warunki do działania – tak, jak np. firmy na Słowacji, w Estonii czy w Irlandii. Nie da się tego zrobić bez zmiany jednego z najgorszych w ramach państw OECD systemu podatkowego, który zajmuje dzisiaj 36 pozycję na 37 państw – uważa Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha.
2 MIN CZYTANIA

[RAPORT OTWARCIA] Organizacje z branży cyfrowej z propozycjami cyfryzacji państwa

Minister Cyfryzacji powinien objąć rolę nadzorującego proces cyfryzacji wszystkich ministerstw, instytucji centralnych oraz samorządowych – to jeden z postulatów ekspertów koalicji dziesięciu organizacji działających w branży cyfrowej. Ich zdaniem sprzyjać temu będzie sprawowanie przez ministra funkcji wicepremiera.
3 MIN CZYTANIA