Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu PKO Banku Polskiego oraz ze składu zarządu z dniem 22 października 2021 r. Rada nadzorcza odwołała ponadto z zarządu Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego – poinformował bank.

pko bp nowy prezes Jan Emeryk Rościszewski - grafika wpisu
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Na początku czerwca br. rada nadzorcza PKO BP powołała dotychczasowego wiceprezesa Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa zarządu na bieżącą wspólną kadencję, która rozpoczęła się 3 lipca 2020 r., pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody. Zgoda została wydana na początku września. Rościszewski, związany z PKO BP od 2016 r.,  zastąpił na stanowisku prezesa największego polskiego banku Zbigniewa Jagiełłę, który złożył rezygnację 11 maja tego roku.

W zarządzie PKO BP nie zasiadają już także: Rafał Antczak, który był wiceprezesem zarządu nadzorującym obszar bankowości przedsiębiorstw i analiz oraz Jakub Papierski – dotychczasowy wiceprezes nadzorujący obszar bankowości inwestycyjnej.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 381 mld zł na koniec 2020 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Poprzedni artykułPandemia rozwinęła polski rynek e-commerce
Następny artykułJaponia chce podwoić wydatki na obronę. Obawia się Chin