fbpx
piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaKrajTotalizator zapowiada zmiany w Eurojackpot i zwiększa pulę do pół miliarda złotych!

Totalizator zapowiada zmiany w Eurojackpot i zwiększa pulę do pół miliarda złotych!

Najważniejszą nowością będą dwa losowania gry tygodniowo – nie tylko w piątki, ale również we wtorki. Z kolei maksymalna pula na główne wygrane zwiększy się z 90 do 120 milionów euro, czyli do ponad pół miliarda złotych! Bez zmian zostanie za to cena zakładu i nadal będzie wynosić 12,50 zł.

Nowe zasady wejdą w życie w sobotę 19 marca. Od tego dnia zmieni się sposób typowania liczb: z pierwszego zbioru nadal typujemy 5 z 50, ale z drugiego będziemy typować 2 z 12 (obecnie 2 z 10), co sprawi, że kumulacje w grze będą jeszcze wyższe. Dodatkowo zmieni się procentowy podział puli na wygrane, dzięki czemu przewidywany jest wzrost wartości wygranych w każdym stopniu. Liczba stopni wygranych pozostanie bez zmian – 12.

Zmianie ulegnie także wysokość puli na wygrane. Już teraz Eurojackpot oferuje graczom w Polsce wygrane idące w setki milionów. Najwyższa polska wygrana w tej grze wyniosła do tej pory ponad 206 mln zł! Po zmianach w Eurojackpot do wygrania może być nawet 120 mln euro, czyli ponad 0,5 mld zł! Pula gwarantowana, od której zaczynamy grę, to równe 10 mln euro (ponad 45 mln zł).

Wtorkowe losowania odbywać się będą pomiędzy 20.15 a 21.00, piątkowe zaś bez zmian – między 20.00 a 21.00. W dniu losowania zakłady będzie można zawierać do godz. 19.00. Retransmisje z losowań dostępne będą jak dotychczas na lotto.pl. Pierwsze piątkowe losowanie Eurojackpot w nowej formule odbędzie się 25 marca, a pierwsze wtorkowe – 29 marca.

W związku ze zmianami tymczasowo ograniczone będzie zawieranie zakładów na wiele losowań. Od 26 lutego 2022 roku będzie można zagrać na maksymalnie trzy kolejne losowania, od 5 marca na dwa, a od 12 marca już tylko na najbliższe. Od soboty 19 marca opcja gry na wiele losowań będzie ponownie dostępna – zagrać będzie można aż na 8 kolejnych losowań, a nie jak obecnie na 4.

W Polsce gra Eurojackpot jest dostępna od 9 września 2017 roku. Zakłady można zawierać w sieci naziemnej punktów LOTTO, poprzez stronę www.lotto.pl oraz w aplikacji mobilnej LOTTO. Poniżej pięć najwyższych wygranych w Eurojackpot, które padły w Polsce:

  • 206 550 000,00 zł, stopień: I (5+2), 13 sierpnia 2021, pow. bieruńsko-lędziński
  • 193 396 500,00 zł, stopień: I (5+2), 10 maja 2019, pow. piotrkowski
  • 96 805 666,90 zł, stopień: I (5+2), 11 września 2020, pow. pruszkowski
  • 47 222 789,10 zł, stopień: I (5+2), 29 października 2021, Siemianowice Śląskie
  • 26 597 867,60 zł, stopień: II (5+1), 29 czerwca 2018, Świeradów-Zdrój

INNE Z TEJ KATEGORII

Konfederacja chce likwidacji zamrażarki sejmowej

Poseł Michał Wawer z Konfederacji ogłosił inicjatywę partii dotyczącą likwidacji tzw. zamrażarki sejmowej. W obliczu obietnic nowej większości rządzącej Konfederacja – jak sama twierdzi – podjęła działania mające na celu przywrócenie demokratycznego porządku w polskim parlamencie.
< 1 MIN CZYTANIA

ZUS ma coraz więcej dłużników

O prawie 4 proc. wzrosła liczba Polaków, którzy mają długi wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ich zaległości sięgają prawie 19 mld złotych.
2 MIN CZYTANIA

Polacy są coraz bardziej zadłużeni

W ciągu ostatniego roku zadłużenie Polaków wzrosło o ponad 8 proc. i przekroczyło granicę 83 miliardów złotych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.
8 MIN CZYTANIA

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.