fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaForum inwestycjiTravel Grants z budżetem 50 tys. euro dla firm z sektora MŚP

Travel Grants z budżetem 50 tys. euro dla firm z sektora MŚP

Od 20 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2023 r. potrwa kolejna runda konkursu Travel Grants: wsparcie na rozwój współpracy dwustronnej. O dofinansowanie w kwocie nawet do 2 tys. euro mogą starać się MŚP z Polski i Norwegii. Do uczestnictwa w konkursie nie jest wymagany wkład własny. Program jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021.

Celem konkursu Travel Grants jest realny wpływ na rozwój współpracy dwustronnej pomiędzy przedsiębiorstwami z Polski i Norwegii poprzez organizację misji gospodarczych. O wsparcie w wysokości nawet 2 tys. euro mogą starać się mikro-, mali i średni przedsiębiorcy (MŚP) z obu krajów. Pozyskane w ramach konkursu wsparcie przeznaczą m.in. na pokrycie kosztów zagranicznej podróży służbowej, zakup biletów wstępu na targi lub pokrycie opłaty za udział w konferencji/kongresie.

– Bezpośrednie spotkania pomiędzy polskimi i norweskimi przedsiębiorstwami, wymiana doświadczeń i prezentacja ofert to ogromna szansa na dalszą współpracę biznesową. Przez ostatnie lata wymiana handlowa pomiędzy Polską i Norwegią mocno rozwijała się, a nasza działalność pozwala umocnić ten trend – komentuje Mikołaj Różycki, p.o. prezesa PARP.

W ramach misji gospodarczej wnioskodawca jest zobowiązany do uczestnictwa w:

  • targach lub konferencji/kongresie,
  • wydarzeniu organizowanym przez PARP i Innovation Norway podczas ww. targów lub konferencji/kongresu
  • co najmniej dwóch spotkaniach o charakterze biznesowym z dwoma różnymi podmiotami prowadzącymi działalność na terytorium kraju w którym odbywają się ww. targi lub konferencja/kongres.

W ramach jednej misji gospodarczej beneficjent otrzyma wsparcie w wysokości 1800 euro (kwota ryczałtowa) na pokrycie kosztów zagranicznej podróży służbowej. Można ubiegać się także o dofinansowanie zakupu biletów wstępu na targi lub pokrycie opłaty za udział w konferencji/kongresie do 200 euro (koszty faktycznie poniesione), dla maksymalnie dwóch osób. Przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie na organizację maksymalnie dwóch misji gospodarczych. Całkowita alokacja w konkursie wynosi 50 tys. euro.

– Współpraca handlowa pomiędzy przedsiębiorcami z Polski i Norwegii od lat układa się bardzo pomyślnie, a potencjał tych relacji wciąż daje wiele możliwości rozwoju. Tym bardziej zachęcamy do skorzystania ze wsparcia oferowanego przez Fundusze Norweskie – podsumowuje Konrad Konieczny, Programme Officer z Innovation Norway.

Więcej informacji o konkursie TUTAJ.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA