fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaŚwiatDonald Trump pochował byłą żonę na polu golfowym, żeby… zaoszczędzić na podatkach!

Donald Trump pochował byłą żonę na polu golfowym, żeby… zaoszczędzić na podatkach!

Donald Trump znalazł kontrowersyjne miejsce wiecznego spoczynku dla swojej pierwszej małżonki.

Ivana Trump zmarła 14 lipca, a jej pogrzeb odbył się niespełna tydzień później. Była pierwszą żoną późniejszego prezydenta USA Donalda Trumpa. Ich małżeństwo trwało 15 lat i zakończyło się rozwodem w 1992 roku. Mieli razem trójkę dzieci: Donalda Jr., Ivankę i Erica.

Donald Trump pochował byłą żonę w pobliżu pierwszego dołka na polu golfowym Trump National Golf Club w Bedminster w stanie New Jersey.

Tymczasem zgodnie z kodeksem podatkowym New Jersey ziemia przeznaczona na cmentarz jest zwolniona z podatków od nieruchomości, dochodów i sprzedaży. Już wcześniej próbowano przekształcić część tych gruntów w podobny obiekt – medialne doniesienia mówiły m.in. o planach Donalda Trumpa wybudowania tam dla siebie mauzoleum. Finalnie ten projekt został zastąpiony inicjatywą „prywatnego cmentarza rodzinnego”.

Jeden grób będzie jednak niewystarczający, aby uzyskać preferencje podatkowe. Wcześniejsze plany, oprócz rodzinnego cmentarza, przewidywały w tym miejscu również możliwość powstania nekropolii dla dodatkowych osób. Mogliby się wśród nich znaleźć członkowie klubu golfowego, pod warunkiem wykupienia „wiecznego członkostwa”.

The Guardian

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA