fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumTrump podpisał zgodę na ruch bezwizowy z Polską

Trump podpisał zgodę na ruch bezwizowy z Polską

Zniesienie wiz do USA stało się możliwe dzięki temu, że odsetek odmów przyznania wiz Polakom – liczony corocznie na koniec września – spadł poniżej 3 proc. Włączenie Polski do programu bezwizowego do końca bieżącego roku kilkukrotnie obiecywała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz na 90 dni w celach turystycznych lub biznesowych. Piątkowa decyzja Donalda Trumpa oznacza, że już tylko kilka miesięcy dzieli nas od tego, by do USA móc jeździć bez wiz. To tylko kwestia przyjęcia tego programu i wdrożenia proceduralnych spraw.

– Procedura ruszyła. To oznacza, że od strony polskiej wszystkie wymogi zostały spełnione i zatwierdzone przez amerykańską administrację. Będzie musiał się jeszcze wypowiedzieć Kongres, ale to już tylko kwestie techniczne. Mówiono nam w Stanach, że jest to kwestia kilku-kilkunastu tygodni. Ogromnie się cieszę i jestem wdzięczny prezydentowi Donaldowi Trumpowi – oświadczył Andrzej Duda. Prezydent poinformował, że najkrótszy czas zakończenia procedur to pięć tygodni, jednak czasem trwa to i kilka miesięcy. Andrzej Duda liczy, że do końca roku Polacy będą już mogli podróżować bez wiz.

"Decyzja bardzo nas cieszy. Jest ona efektem dobrej współpracy między Polską a Stanami Zjednoczonymi, w szczególności wspólnej akcji zachęcającej do zdobywania wiz do USA" – skomentował rzecznik rządu Piotr Müller . I dodał, że to właśnie wspólna akcja amerykańskiej ambasady i Polski doprowadziły do dobrego wyniku w zakresie przyjmowania wniosków wizowych, a tym samym do zlikwidowania samych wiz.

 

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA