fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaArchiwumTrump straszy WHO, WHO odpiera zarzuty

Trump straszy WHO, WHO odpiera zarzuty

Prezydent USA, Donald Trump oskarżył Światową Organizację Zdrowia o uzależnienie od Komunistycznej Partii Chin. Trump rozważa nawet zmniejszenie pomocy dla WHO.

W odpowiedzi na uwagi amerykańskiego prezydenta, starszy doradca dyrektora generalnego organizacji odrzucił zarzuty pod kątem WHO. Doktor Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia w oddziale Europejskim, odniósł się do pogróżek Trumpa, mówiąc : „Nadal znajdujemy się w ostrej fazie pandemii, teraz nie jest czas na ograniczenie funduszy”.

Stany Zjednoczone przekazały w 2019 roku 400 mln USD na konto Światowej Organizacji Zdrowia, podczas gdy Chiny przekazały zaledwie 44 mln USD ze swojego budżetu. Światowa Organizacja Zdrowia została skrytykowana za promowanie fałszywych badań ( pod naciskiem Komunistycznej Partii Chin), w których stwierdzono, że koronawirus nie może rozprzestrzeniać się z człowieka na człowieka.

DL/ Washington Examiner

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA