fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatTrump uruchomi własnego Twittera

Trump uruchomi własnego Twittera

Donald Trump ogłosił otwarcie własnego serwisu społecznościowego: Truth Social.

Właścicielem serwisu jest firma Trump Media & Technology Group. Były prezydent uzasadnia potrzebę jej powstania koniecznością przeciwstawienia się „tyranii Big Tech”. Donald Trump zwrócił uwagę, że np. na Twitterze mogą obecnie publikować przedstawiciele reżimu Talibów, a były amerykański prezydent już nie.

Pierwsza wersja jego serwisu ma być dostępna dla użytkowników systemów iOS (Apple) w listopadzie. Dla szerszego grona użytkowników, Truth Social zostanie oddana już w 2022 roku.

Twórcy zapewniają iż „będzie miejscem otwartej, wolnej, uczciwej i globalnej rozmowy, pozbawionej dyskryminacji na głoszoną ideologię polityczną”.

Truth Social został zbudowany na kodzie źródłowym oprogramowania open source Mastodon, którego twórcy twierdzą iż serwis Donalda Trumpa wykorzystał kod naruszając jego zasady licencyjne. Obecnie kwestia ta jest wyjaśniana.

Konta Donalda Trumpa na Twitterze i Facebooku zostały przez te serwisu usunięte po ataku na Kapitol z 6 stycznia.

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemcy będą zarabiać na naprawie ukraińskich czołgów

Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall założył spółkę na Ukrainie, która będzie miała za zadanie naprawę już służących w tamtejszym wojsku czołgów oraz budowę nowych.
< 1 MIN CZYTANIA