fbpx
piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumTrump żąda „oczyszczenia WHO z chińskich wpływów”

Trump żąda „oczyszczenia WHO z chińskich wpływów”

Jednym z kroków „oczyszczających WHO z chińskich wpływów” miałoby być zakazanie krajom uczestniczącym w chińskiej inicjatywie Belt and Road Initiative (BRI) (Inicjatywa jeden pas, jedna droga) zajmowania najwyższych stanowisk kierowniczych.

BRI to ogromny program chińskiego kolonializmu długów: plan o wartości wielu bilionów dolarów, mający na celu wywieranie wpływu na kraje Trzeciego Świata i presji na mniejsze kraje, aby zaciągały pożyczki z chińskich banków. Ponadto projekty realizowane przy pomocy funduszy BRI wykonują chińscy inżynierowie, a nie miejscowi pracownicy, co dodatkowo zwiększa wpływ Chin w kraju goszczącym. Administracja Trumpa non stop krytykuje BRI, ostrzegając przed „pułapkami zadłużenia” czającymi się w ekstrawaganckich propozycjach infrastrukturalnych Chin.

Amerykanie nie mają wątpliwości – WHO pod obecnym kierownictwem nie zdało sprawdzianu podczas pandemii koronawirusa. Można zauważyć mnóstwo błędów popełnionych przez tę organizację, rozpoczynając od zbyt późnego poinformowania o zagrożeniu, poprzez stronniczość, po dezinformacje dotyczące maseczek i brak podjęcia szybkich decyzji. Efekt jest taki, że reszta świata jest niemal całkowicie uzależniona od pomocy oferowanej przez program BRI.

Tajwańczycy ze smutkiem zauważyli, że lepiej sobie radzili z pandemią, ponieważ nie słuchali WHO. Co więcej, twierdzą, że organizacja ta nadal nie przekazuje światu wszystkich dostępnych danych, jakie posiada. „WHO nadal okłamuje świat na żądanie Chin, ponieważ WHO fałszywie twierdzi, że dzieli się najlepszymi praktykami”.

Komunistyczna Partia Chin agresywnie wykorzystuje swoją dźwignię ekonomiczną jako „ostrą siłę” do skorumpowania zagranicznych instytucji, nie tylko WHO . Nadal zmusza zagraniczne korporacje i organizacje pozarządowe do działania pod dyktando władz z Pekinu, jeśli te chcą uzyskać dostęp do chińskiego rynku.

Amerykanie nie ukrywają, że to najwyższy czas, by Stany Zjednoczone pokazały swoją siłę, którą można wykorzystać do reformowania organizacji międzynarodowych, zaczynając od WHO.

DL/Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA