fbpx
wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaArchiwumTrump żąda „oczyszczenia WHO z chińskich wpływów”

Trump żąda „oczyszczenia WHO z chińskich wpływów”

Jednym z kroków „oczyszczających WHO z chińskich wpływów” miałoby być zakazanie krajom uczestniczącym w chińskiej inicjatywie Belt and Road Initiative (BRI) (Inicjatywa jeden pas, jedna droga) zajmowania najwyższych stanowisk kierowniczych.

BRI to ogromny program chińskiego kolonializmu długów: plan o wartości wielu bilionów dolarów, mający na celu wywieranie wpływu na kraje Trzeciego Świata i presji na mniejsze kraje, aby zaciągały pożyczki z chińskich banków. Ponadto projekty realizowane przy pomocy funduszy BRI wykonują chińscy inżynierowie, a nie miejscowi pracownicy, co dodatkowo zwiększa wpływ Chin w kraju goszczącym. Administracja Trumpa non stop krytykuje BRI, ostrzegając przed „pułapkami zadłużenia” czającymi się w ekstrawaganckich propozycjach infrastrukturalnych Chin.

Amerykanie nie mają wątpliwości – WHO pod obecnym kierownictwem nie zdało sprawdzianu podczas pandemii koronawirusa. Można zauważyć mnóstwo błędów popełnionych przez tę organizację, rozpoczynając od zbyt późnego poinformowania o zagrożeniu, poprzez stronniczość, po dezinformacje dotyczące maseczek i brak podjęcia szybkich decyzji. Efekt jest taki, że reszta świata jest niemal całkowicie uzależniona od pomocy oferowanej przez program BRI.

Tajwańczycy ze smutkiem zauważyli, że lepiej sobie radzili z pandemią, ponieważ nie słuchali WHO. Co więcej, twierdzą, że organizacja ta nadal nie przekazuje światu wszystkich dostępnych danych, jakie posiada. „WHO nadal okłamuje świat na żądanie Chin, ponieważ WHO fałszywie twierdzi, że dzieli się najlepszymi praktykami”.

Komunistyczna Partia Chin agresywnie wykorzystuje swoją dźwignię ekonomiczną jako „ostrą siłę” do skorumpowania zagranicznych instytucji, nie tylko WHO . Nadal zmusza zagraniczne korporacje i organizacje pozarządowe do działania pod dyktando władz z Pekinu, jeśli te chcą uzyskać dostęp do chińskiego rynku.

Amerykanie nie ukrywają, że to najwyższy czas, by Stany Zjednoczone pokazały swoją siłę, którą można wykorzystać do reformowania organizacji międzynarodowych, zaczynając od WHO.

DL/Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

CYBER SECURITY: Jak dbać o bezpieczeństwo naszych finansów

Cyberprzestępcy używają coraz przebieglejszych metod kradzieży pieniędzy, bazując na niewiedzy, naiwności i emocjach u potencjalnych ofiar. Fałszywy SMS czy telefon od osoby podającej się za pracownika banku może otrzymać każdy, więc pojawiające się ostrzeżenia ze strony banków należy traktować bardzo poważnie. Klienci powinni być nie tylko bardzo ostrożni, ale też przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Polskie rewolucje w sektorze zdrowia. Huawei Startup Challenge

Clebre, Oasis Diagnostics oraz PioLigOn znalazły się na podium 3. edycji Huawei Startup Challenge – konkursu, którego celem było wyłonienie najlepszych polskich startupów pozytywnego wpływu tworzących technologie na rzecz ochrony zdrowia. Laureaci otrzymali kolejno 100, 60 i 40 tys. zł nagrody na rozwój własnych projektów.

Silna pozycja Polski na inwestycyjnej mapie świata

Mimo zawiłości geopolitycznych sytuacja polskiej gospodarki nie uległa pogorszeniu. Wręcz przeciwnie – na inwestycyjnej mapie świata Polska jest postrzegana jak atrakcyjny i solidny partner, z którym warto związać się długoletnią umową.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA