fbpx
piątek, 13 września, 2024
Strona głównaArchiwumTrzaskowski apeluje do rządu. A co on - jako prezydent Warszawy -...

Trzaskowski apeluje do rządu. A co on – jako prezydent Warszawy – zrobił dla przedsiębiorców w czasie pandemii?

Jak poinformował stołeczny ratusz, powodem apelu o zwolnienie z obowiązku wpłacania do budżetu tzw. janosikowego do końca 2021 roku są koszty ekonomiczne i społeczne, które miasto ponosi w związku z epidemią. Władze stolicy zaznaczyły, że tylko w tym roku stolica musi wpłacić do budżetu państwa aż 1,2 mld zł, a w 2021 r. kwota „janosikowego” wzrośnie do 1,328 mld zł.

Trzaskowski prosi rząd o pomoc, a my pytamy: CO ZROBIŁ TRZASKOWSKI JAKO PREZYDENT WARSZAWY, gdy o pomoc prosili go i wciąż proszą przesiębiorcy? Wiecie, co zrobił? No właśnie…

1. Gdy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz zaapelował do samorządów o zwolnienie przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale – z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię – został przez stołeczny ratusz, dyplomatycznie rzecz ujmując, zignorowany. 

2. Gdy przedsiębiorcy wystąpili do prezydenta Trzaskowskiego o zaniechanie poboru opłat za parkowanie w Warszawie na czas pandemi, zostali, dyplomatycznie rzecz ujmując, zignorowani.  

3. Gdy dziennikarze pytali prezydenta Trzaskowskiego na konferencji 18 marca, na czym będzie polagał plan pomocy dla przedsiębiorców, jaki zamierza wdrożyć Miasto Stołeczne Warszawa, zostali, dyplomatycznie rzecz ujmując, zignorowani. Żadnych konkretów, żadnych mocnych deklaracji. Jedynie: „Jesteśmy gotowi rozkładać wszelkie płatności na raty oraz na rozmowy o odsetkach"… 

4. A gdy na początku marca zaczęły się prawdziwe problemy związane z zagrożeniem epidemią, wiecie, co zrobił prezydent Trzaskowski? Udał się na urlop, informując wszystkich zainteresowanych ustami swojej rzeczniczki, że jest "osłabiony za dużą ilością pracy, którą wykonywał". Krótko mówiąc, mieszkańcy, przedsiębiorcy i wszyscy interesanci już na samym starcie zostali przez pana prezydenta, dyplomatycznie rzecz ujmując, zignorowani.  

Teraz Trzaskowski apeluje do rządu o pomoc, bo wali mu się budżet miasta. Oczywiście nie życzymy ani Warszawie, ani żadnemu innemu polskiemu miastu finansowej katastrofy, natomiast uznaliśmy, że w tym całym kontekście warto przypomnieć, co robi w tak poważnej sytuacji kryzysowej i jak zachowuje się wobec apeli innych osób prezydent stolicy.

Tylko tyle…

 

Krzysztof Budka
Krzysztof Budka
Redaktor naczelny magazynu „Forum Polskiej Gospodarki" oraz serwisu FPG24.PL. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Pracę w tym zawodzie rozpoczął podczas studiów pod koniec lat 90. jako reporter w telewizji Puls przy programie „Raport Specjalny". Pisał do działu politycznego w dzienniku „Życie", a następnie na ponad dekadę związał się z „Przeglądem Sportowym", gdzie był m.in. wydawcą, szefem działu Piłka Nożna oraz kierownikiem magazynu „Tygodnik Przeglądu Sportowego: Tempo". Współtworzył serwis internetowy FUTBOLFEJS.PL., a także prowadził audycję Liberator w Radiu Dla Ciebie. Zwycięzca Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni w TVP1 w 2012 roku.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada jeszcze później niż w roku ubiegłym!

Już po raz trzydziesty pierwszy Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku przypada on w piątek 28 czerwca, dopiero w 180 dzień roku! Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego, jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe, pracujemy 179 (sto siedemdziesiąt dziewięć) z 366 dni, czyli o 8 dni dłużej niż w roku 2023.
5 MIN CZYTANIA

Dwa filary kompleksowej polityki mieszkaniowej [WYWIAD]

Skuteczna polityka mieszkaniowa powinna łączyć w sobie dwa bardzo ważne elementy: uczciwy i atrakcyjny kredyt hipoteczny oraz projekt budowy mieszkań na wynajem. W jaki sposób? Wyjaśniają to nasi eksperci – Krzysztof Czerkas i Krzysztof Oppenheim.
11 MIN CZYTANIA