fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwumTrzaskowski apeluje do rządu. A co on - jako prezydent Warszawy -...

Trzaskowski apeluje do rządu. A co on – jako prezydent Warszawy – zrobił dla przedsiębiorców w czasie pandemii?

Jak poinformował stołeczny ratusz, powodem apelu o zwolnienie z obowiązku wpłacania do budżetu tzw. janosikowego do końca 2021 roku są koszty ekonomiczne i społeczne, które miasto ponosi w związku z epidemią. Władze stolicy zaznaczyły, że tylko w tym roku stolica musi wpłacić do budżetu państwa aż 1,2 mld zł, a w 2021 r. kwota „janosikowego” wzrośnie do 1,328 mld zł.

Trzaskowski prosi rząd o pomoc, a my pytamy: CO ZROBIŁ TRZASKOWSKI JAKO PREZYDENT WARSZAWY, gdy o pomoc prosili go i wciąż proszą przesiębiorcy? Wiecie, co zrobił? No właśnie…

1. Gdy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz zaapelował do samorządów o zwolnienie przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale – z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię – został przez stołeczny ratusz, dyplomatycznie rzecz ujmując, zignorowany. 

2. Gdy przedsiębiorcy wystąpili do prezydenta Trzaskowskiego o zaniechanie poboru opłat za parkowanie w Warszawie na czas pandemi, zostali, dyplomatycznie rzecz ujmując, zignorowani.  

3. Gdy dziennikarze pytali prezydenta Trzaskowskiego na konferencji 18 marca, na czym będzie polagał plan pomocy dla przedsiębiorców, jaki zamierza wdrożyć Miasto Stołeczne Warszawa, zostali, dyplomatycznie rzecz ujmując, zignorowani. Żadnych konkretów, żadnych mocnych deklaracji. Jedynie: „Jesteśmy gotowi rozkładać wszelkie płatności na raty oraz na rozmowy o odsetkach"… 

4. A gdy na początku marca zaczęły się prawdziwe problemy związane z zagrożeniem epidemią, wiecie, co zrobił prezydent Trzaskowski? Udał się na urlop, informując wszystkich zainteresowanych ustami swojej rzeczniczki, że jest "osłabiony za dużą ilością pracy, którą wykonywał". Krótko mówiąc, mieszkańcy, przedsiębiorcy i wszyscy interesanci już na samym starcie zostali przez pana prezydenta, dyplomatycznie rzecz ujmując, zignorowani.  

Teraz Trzaskowski apeluje do rządu o pomoc, bo wali mu się budżet miasta. Oczywiście nie życzymy ani Warszawie, ani żadnemu innemu polskiemu miastu finansowej katastrofy, natomiast uznaliśmy, że w tym całym kontekście warto przypomnieć, co robi w tak poważnej sytuacji kryzysowej i jak zachowuje się wobec apeli innych osób prezydent stolicy.

Tylko tyle…

 

Krzysztof Budka
Krzysztof Budka
Redaktor naczelny magazynu „Forum Polskiej Gospodarki" oraz serwisu FPG24.PL. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziennikarz z ponad 20-letnim stażem. Pracę w tym zawodzie rozpoczął podczas studiów pod koniec lat 90. jako reporter w telewizji Puls przy programie „Raport Specjalny". Pisał do działu politycznego w dzienniku „Życie", a następnie na ponad dekadę związał się z „Przeglądem Sportowym", gdzie był m.in. wydawcą, szefem działu Piłka Nożna oraz kierownikiem magazynu „Tygodnik Przeglądu Sportowego: Tempo". Współtworzył serwis internetowy FUTBOLFEJS.PL., a także prowadził audycję Liberator w Radiu Dla Ciebie. Zwycięzca Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni w TVP1 w 2012 roku.

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Relacja wideo z uroczystej gali II edycji konkursu Kryształy Polskiej Gospodarki

Poznaliśmy zwycięzców II edycji konkursu KRYSZTAŁY POLSKIEJ GOSPODARKI 2022. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Ufficio Primo w Warszawie, dziewięcioro laureatów odebrało wyjątkowe statuetki z zielonego złota. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej relacji wideo z tego wydarzenia.

Jaki jest koszt wychowania dziecka w Polsce

Koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2023 wynosi 309 tys. zł, a dwójki dzieci – 513 tys. zł. Rok wcześniej koszty te wyniosły odpowiednio 265 tys. i 439 tys. zł. Wynika z obliczeń przygotowanych przez Centrum im. Adama Smitha.
7 MIN CZYTANIA