fbpx
sobota, 30 września, 2023
Strona głównaTransportTrzaskowski chce wykluczyć komunikacyjnie 100 tysięcy warszawiaków

Trzaskowski chce wykluczyć komunikacyjnie 100 tysięcy warszawiaków

Podczas konferencji prasowej działacze partii tworzących Konfederację zwrócili uwagę na wykluczenie komunikacyjne, do jakiego doprowadzi wprowadzenie w Warszawie Strefy Czystego Transportu.

Politycy zauważyli, że mimo skrajnie krytycznej opinii warszawiaków wobec Strefy Czystego Transportu (pisaliśmy o nich w tekście Jak jeszcze dopiec kierowcom?) opinie mieszkańców nie zostały ostatecznie przytoczone w raporcie z konsultacji społecznych.

Wykluczenie komunikacyjne

Jacek Władysław Bartyzel, prezes okręgu Warszawa partii Nowa Nadzieja, wspomniał o wykluczeniu komunikacyjnym, jakie Ratusz szykuje dla ponad 100 tysięcy warszawiaków, których nie stać na nowe samochody. Bartyzel przytoczył też fakt, iż raport z konsultacji społecznych pomija proporcje głosów „za” i przeciw strefie. W raporcie padają tylko określenia, że w konsultacjach pojawiały się głosy popierające lub sprzeciwiające się wprowadzeniu SCT, bez określenia ich liczby. W rzeczywistości przytłaczająca większość mieszkańców w konsultacjach sprzeciwiała się planom wprowadzenia strefy.

Pytania Trzaskowskiego

Paweł Bala z Nowej Nadziei pytał: Co myśli Pan Rafał Trzaskowski, stojąc swoim SUV-em w korku w drodze do pracy? Czy o mieszkańcach Warszawy myśli:znowu ten motłoch korkuje mi miasto”? A co Pan Rafał Trzaskowski myśli próbując bezskutecznie znaleźć miejsce parkingowe w Śródmieściu? Czy o mieszkańcach Warszawy, kierowcach czy turystach myśli:znowu przez ten plebs nie mam gdzie zaparkować samochodu?”.

Konfederacja przeciwko

Aleksander Kowaliński, prezes warszawskich struktur Ruchu Narodowego, zwracał uwagę na skutki wprowadzenia SCT. Wcale nie poprawi się od tego jakość powietrza, natomiast znacząco będzie utrudnione poruszanie się po mieście.

Jarosław Kowalski z Nowej Nadziei przytaczał ideologiczne konotacje wprowadzenia SCT, oparte o antysamochodowe pomysły Światowego Forum Ekonomicznego, dalekie od interesów mieszkańców Warszawy czy innych miast.

Adam Łoziński, członek rady krajowej Nowej Nadziei, zaapelował natomiast do warszawiaków o odsunięcie od władzy polityków narzucających ideologiczne postulaty wbrew interesom mieszkców. Działacze zgodnie podkreślili, że Konfederacja sprzeciwia się wprowadzeniu strefy czystego transportu.

Źródło: Informacja prasowa Nowej Nadziei

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kolejny przykład marnotrawstwa i generowania strat przez dotacje

Wielomilionowa sieć szkieletowa szerokopasmowego internetu, zbudowana przy współfinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej, pozostaje niewykorzystana i generuje coroczne straty.
2 MIN CZYTANIA

Trzecia siła z największą konwencją w Spodku

W sobotę 23 września Konfederacja zorganizowała największą konwencję partyjną tego sezonu wyborczego. Katowicki Spodek był niemal pełny kandydatów na parlamentarzystów i działaczy z całej Polski (ostatni raz takie tłumy w Spodku widziałem kilka lat temu na koncercie Kultu). Tym razem pierdyliardy złotych już nie leciały na publikę, ale nie zabrakło efektów specjalnych. Najważniejsza jest jednak merytoryka.
6 MIN CZYTANIA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA