fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesTwoja firma ma problemy? Pieniądze na doradztwo i szkolenia czekają

Twoja firma ma problemy? Pieniądze na doradztwo i szkolenia czekają

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała uruchomienie programu wsparcia dla firm, które doświadczają trudności w prowadzeniu działalności.

Aż 66 mln złotych czeka na rozdysponowanie w ramach pomocy dla firm, które doświadczają okresowych trudności. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała uruchomienie nowego programu wsparcia, które będzie udzielane przedsiębiorcom lub ich pracownikom, a polegało będzie „na pokryciu kosztów diagnozy oraz refundacji kosztów usług rozwojowych zakupionych za pośrednictwem”.

Zgodnie z planem wnioski do konkursu „Wsparcie firm w okresowych trudnościach” będzie można składać od 2 do 17 listopada 2023 roku.

Z satysfakcją przekazujemy polskim przedsiębiorcom, którzy z różnych powodów doświadczają trudności w prowadzeniu działalności, kolejne narzędzia wsparcia w postaci diagnozy i sprofilowanych na indywidualne potrzeby szkoleń. Pozwolą one m.in. na zniwelowanie czynników zewnętrznych lub wewnętrznych w przedsiębiorstwach, które spowodowały utratę sprawności prowadzenia działalności gospodarczej lub będą miały wpływ na spowolnienie jego rozwoju społecznego i gospodarczego w przyszłości

– powiedziała Monika Jaworska z Departamentu Usług Rozwojowych PARP.

W informacji prasowej wyjaśniono, że konkurs ma pomóc przedsiębiorcom, którzy zmagają się z różnymi problemami, takimi jak kryzys gospodarczy w regionie, spadek popytu na oferowane przez firmę usługi czy produkty, utrata wykwalifikowanych pracowników lub choroba. W ramach projektu przewidziano wsparcie szkoleniowe lub doradcze z zarządzania przedsiębiorstwem. Co istotne, konkurs nie jest kierowany do firm, które nie rokują na wyjście z sytuacji kryzysowej.

PARP wyjaśnił, że odbiorcami wsparcia w projekcie mają być samozatrudnieni oraz przedsiębiorcy doświadczający czasowych trudności w prowadzeniu firmy lub tacy, którzy zauważają pierwsze oznaki kryzysu możliwe do zatrzymania lub cofnięcia oraz aktywnie wykonujący działalność gospodarczą zarejestrowaną minimum 12 miesięcy przed dniem rozpoczęcia naboru do projektu.

Źródło: PARP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Co polski biznes myśli o jednolitym rynku UE?

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców ceni sobie uczestnictwo w jednolitym rynku Unii Europejskiej, który – w ich opinii – daje im przewagę nad konkurentami spoza Europy.
2 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA