fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesTwoja firma ma problemy? Pieniądze na doradztwo i szkolenia czekają

Twoja firma ma problemy? Pieniądze na doradztwo i szkolenia czekają

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała uruchomienie programu wsparcia dla firm, które doświadczają trudności w prowadzeniu działalności.

Aż 66 mln złotych czeka na rozdysponowanie w ramach pomocy dla firm, które doświadczają okresowych trudności. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zapowiedziała uruchomienie nowego programu wsparcia, które będzie udzielane przedsiębiorcom lub ich pracownikom, a polegało będzie „na pokryciu kosztów diagnozy oraz refundacji kosztów usług rozwojowych zakupionych za pośrednictwem”.

Zgodnie z planem wnioski do konkursu „Wsparcie firm w okresowych trudnościach” będzie można składać od 2 do 17 listopada 2023 roku.

Z satysfakcją przekazujemy polskim przedsiębiorcom, którzy z różnych powodów doświadczają trudności w prowadzeniu działalności, kolejne narzędzia wsparcia w postaci diagnozy i sprofilowanych na indywidualne potrzeby szkoleń. Pozwolą one m.in. na zniwelowanie czynników zewnętrznych lub wewnętrznych w przedsiębiorstwach, które spowodowały utratę sprawności prowadzenia działalności gospodarczej lub będą miały wpływ na spowolnienie jego rozwoju społecznego i gospodarczego w przyszłości

– powiedziała Monika Jaworska z Departamentu Usług Rozwojowych PARP.

W informacji prasowej wyjaśniono, że konkurs ma pomóc przedsiębiorcom, którzy zmagają się z różnymi problemami, takimi jak kryzys gospodarczy w regionie, spadek popytu na oferowane przez firmę usługi czy produkty, utrata wykwalifikowanych pracowników lub choroba. W ramach projektu przewidziano wsparcie szkoleniowe lub doradcze z zarządzania przedsiębiorstwem. Co istotne, konkurs nie jest kierowany do firm, które nie rokują na wyjście z sytuacji kryzysowej.

PARP wyjaśnił, że odbiorcami wsparcia w projekcie mają być samozatrudnieni oraz przedsiębiorcy doświadczający czasowych trudności w prowadzeniu firmy lub tacy, którzy zauważają pierwsze oznaki kryzysu możliwe do zatrzymania lub cofnięcia oraz aktywnie wykonujący działalność gospodarczą zarejestrowaną minimum 12 miesięcy przed dniem rozpoczęcia naboru do projektu.

Źródło: PARP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA