fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaKrajTych pracowników szuka się najczęściej

Tych pracowników szuka się najczęściej

W styczniu 2022 r. wzrosła liczba ofert pracy w porównaniu do grudnia 2021 r. – wynika z Barometru Ofert Pracy.

Pozytywne rozpoczęcie nowego roku charakteryzuje się wzrostem liczby ofert dla prawników, bankowców oraz pracowników call center. Największe wzrosty obserwowano w działach przedsiębiorstw związanych z produkcją, zawodach inżynieryjnych oraz e-commerce. Najmniej wakatów w styczniu przybyło dla przedstawicieli zawodów związanych z wykształceniem technicznym

„Wbrew obostrzeniu sytuacji sanitarnej spowodowanej ostrym rozpowszechnieniem się koronawirusa, w styczniu liczba ukazujących się w Internecie ofert zatrudnienia wzrosła w porównaniu do wartości przed miesiącem” – napisano w informacji prasowej.

Rosnąca liczba ofert pracy świadczy o względnej stabilności utrzymujących się restrykcji pandemicznych oraz znacznej adaptacji przedsiębiorstw do istniejących ograniczeń. Eksperci spodziewają się, że w kolejnych miesiącach będzie można obserwować efekty oddziaływania na rynek pracy tarczy antyinflacyjnej oraz podnoszonych stóp procentowych.

Źródło: PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

Jak Polacy wspierają potrzebujących w święta

W 2022 r. aż 85 proc. Polaków planowało wspierać potrzebujących w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym. Z każdym rokiem rośnie nie tylko liczba akcji świątecznych, ale również skala niesionej pomocy.
2 MIN CZYTANIA

Polska zaskarżyła Niemcy w TSUE

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy w sprawie niedopełnienia przez ten kraj obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy zauważają zagrożenie oszustwami finansowymi

Zdecydowana większość dorosłych Polaków zauważa, że w ostatnich latach nastąpił wzrost zagrożenia ze strony oszustów finansowych.
2 MIN CZYTANIA

Polska zaskarżyła Niemcy w TSUE

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na Niemcy w sprawie niedopełnienia przez ten kraj obowiązków wynikających z prawa Unii Europejskiej.
< 1 MIN CZYTANIA

Rząd rozmawia z protestującymi rolnikami

We wtorek wieczorem w Medyce przy granicy z Ukrainą doszło do spotkania strony rządowej z protestującymi rolnikami, którzy mają trzy główne postulaty.
2 MIN CZYTANIA