fbpx
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaInwestycjeTytoniowy gigant zainwestuje w Polsce

Tytoniowy gigant zainwestuje w Polsce

Philip Morris International ma zamiar wybudować w Krakowie fabrykę wkładów do podgrzewaczy tytoniu.

Radio Zet poinformowało, że Philip Morris International, który jest największym producentem papierosów na świecie, ma zamiar wydać w Polsce miliard złotych na budowę fabryki wkładów do podgrzewaczy tytoniu.

Choć Philip Morris International jest głównym producentem papierosów na świecie, to jego celem jest wygaszenie ich produkcji i zastąpienie produktami bezdymnymi. Flagowym wyrobem koncernu jest system IQOS ILUMA, który podgrzewa tytoń bez jego spalania, przy czym wytwarza aerozol nikotynowy zawierający średnio o 95 proc. mniej szkodliwych substancji chemicznych w porównaniu z papierosem. To właśnie w Krakowie mają być produkowane wkłady do podgrzewaczy IQOS.

Polska zawsze odgrywała dla nas strategiczną rolę. Od 1996 r. zainwestowaliśmy nad Wisłą już blisko 25,5 mld zł. Te inwestycje uwzględniają m.in. naszą fabrykę w Krakowie oraz jej stałą modernizację, a także rozwój naszego krakowskiego centrum świadczącego usługi biznesowe dla wielu rynków. Dziś mam zaszczyt poinformować, że Philip Morris International podjął decyzję o nowej inwestycji

– powiedział Michał Mierzejewski, Prezes Philip Morris International na obszar Europy Północno-Wschodniej.

Przedstawiciel koncernu zapowiedział, że szczegóły nowej inwestycji zostaną przedstawione wkrótce, ale jednocześnie liczy na to, że stworzy ona w regionie wiele nowych miejsc pracy dla specjalistów.

Źródło: Radio Zet

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA