fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaInwestycjeTytoniowy gigant zainwestuje w Polsce

Tytoniowy gigant zainwestuje w Polsce

Philip Morris International ma zamiar wybudować w Krakowie fabrykę wkładów do podgrzewaczy tytoniu.

Radio Zet poinformowało, że Philip Morris International, który jest największym producentem papierosów na świecie, ma zamiar wydać w Polsce miliard złotych na budowę fabryki wkładów do podgrzewaczy tytoniu.

Choć Philip Morris International jest głównym producentem papierosów na świecie, to jego celem jest wygaszenie ich produkcji i zastąpienie produktami bezdymnymi. Flagowym wyrobem koncernu jest system IQOS ILUMA, który podgrzewa tytoń bez jego spalania, przy czym wytwarza aerozol nikotynowy zawierający średnio o 95 proc. mniej szkodliwych substancji chemicznych w porównaniu z papierosem. To właśnie w Krakowie mają być produkowane wkłady do podgrzewaczy IQOS.

Polska zawsze odgrywała dla nas strategiczną rolę. Od 1996 r. zainwestowaliśmy nad Wisłą już blisko 25,5 mld zł. Te inwestycje uwzględniają m.in. naszą fabrykę w Krakowie oraz jej stałą modernizację, a także rozwój naszego krakowskiego centrum świadczącego usługi biznesowe dla wielu rynków. Dziś mam zaszczyt poinformować, że Philip Morris International podjął decyzję o nowej inwestycji

– powiedział Michał Mierzejewski, Prezes Philip Morris International na obszar Europy Północno-Wschodniej.

Przedstawiciel koncernu zapowiedział, że szczegóły nowej inwestycji zostaną przedstawione wkrótce, ale jednocześnie liczy na to, że stworzy ona w regionie wiele nowych miejsc pracy dla specjalistów.

Źródło: Radio Zet

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Raport NBP: Drastyczne wzrosty cen ziemi pod budownictwo

Z raportu NBP wynika, że w końcu 2022 r. w większości miast wojewódzkich znacząco pogorszyły się wskaźniki kredytowej dostępności mieszkań, a średnie ceny ziemi pod budownictwo wielorodzinne w analizowanych miastach wzrosły aż o ok. 32 proc. rok do roku.
2 MIN CZYTANIA

Zacieśniamy współpracę gospodarczą z Koreą Południową

W Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli rządowych Polski i Korei Południowej, a tematem rozmów były stosunki gospodarcze.
2 MIN CZYTANIA

Polsko-ukraińskie porozumienie giełdowe

Towarowa Giełda Energii, Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych oraz Ukraińska Giełda Energii podpisały w Warszawie porozumienie o współpracy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Skarbówka pójdzie na rękę przedsiębiorcom

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany, którą mają ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorcom z punktu widzenia realizacji obowiązków podatkowych.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy oczekują dotacji do magazynów energii

Polskie firmy niechętnie decydują się na zakup magazynów energii, bo dziś zwrot z tej inwestycji jest zbyt długi.
2 MIN CZYTANIA

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA