fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatUczestnicy akcji Black Lives Matter w rocznicę D-Day zdewastowali pomnik Churchilla

Uczestnicy akcji Black Lives Matter w rocznicę D-Day zdewastowali pomnik Churchilla

Brytyjski sekretarz zdrowia Matt Hancock oraz tamtejszy minister spraw wewnętrznych Priti Patel ostrzegali co prawda przed protestem w świetle trwającej pandemii koronawirusa i związanych z tym przepisów mających wpływać na jej powstrzymanie, jednak ich ostrzeżenia nie na wiele się zdały. Działacze Black Lives Matter zignorowali te ostrzeżenia, a liczba protestujących na Parliament Square w sobotę ciągle rosła. Doszło do tego, że słynny pomnik sir Winstona Churchilla – byłego premiera, który poprowadził swój kraj do zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami podczas II wojny światowej – został zdewastowany przez uczestników zamieszek. Zbrukano go napisem „ACAB ” – skrót od „wszyscy policjanci to durnie”.

Materiał udostępniony w mediach społecznościowych pokazuje niezidentyfikowanego mężczyznę, oburzonego „obrzydliwym” aktem wandalizmu i ostrzegającego policję, że „pozbędzie się wszystkich protestujących”, aby strzec pomnika.

Tymczasem policja przygotowywała swoje siły na demonstrację w Londynie. Na materiale wideo widać pościgi za oficerami i przemoc wobec nich, a także mundurowych atakowanych poza bramami strzegącymi oficjalnej rezydencji premiera na Downing Street. Niestety, widać także oficerów policji, którzy klęczą w akcie poddania się protestującym demonstrantom.

Źródło: Jack Montgomery/Breitbart
Tłumaczenie: Dominika Legierska

INNE Z TEJ KATEGORII

Amerykańsko-chińska odwilż. Na jak długo?

Przywódcy USA i Chin spotkali się w San Francisco, by rozmawiać o sytuacji międzynarodowej. Oba kraje borykają się z własnymi problemami w czasie, gdy w świecie przybywa punktów zapalnych. Dlatego dochodzi do chwilowego złagodzenia relacji amerykańsko-chińskich.
6 MIN CZYTANIA

Zmarł Henry Kissinger – ikona amerykańskiego realizmu

Były sekretarz stanu USA Henry Kissinger zmarł w wieku 100 lat w swoim domu w Connecticut. Był głównym amerykańskim dyplomatą i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego za rządów Nixona i Forda. Realizował politykę odprężenia, która odmroziła stosunki ze Związkiem Radzieckim i Chinami.
2 MIN CZYTANIA

Singapur najdroższym miastem świata. W Azji ceny rosną wolniej

Singapur i Zurych to najdroższe miasta świata, za nimi są: Genewa, Nowy Jork i Hongkong – wynika z rankingu Economist Intelligence Unit (EIU). Agencja ostrzega, że światowy kryzys związany ze wzrostami kosztów życia jeszcze się nie skończył.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA