Brytyjski sekretarz zdrowia Matt Hancock oraz tamtejszy minister spraw wewnętrznych Priti Patel ostrzegali co prawda przed protestem w świetle trwającej pandemii koronawirusa i związanych z tym przepisów mających wpływać na jej powstrzymanie, jednak ich ostrzeżenia nie na wiele się zdały. Działacze Black Lives Matter zignorowali te ostrzeżenia, a liczba protestujących na Parliament Square w sobotę ciągle rosła. Doszło do tego, że słynny pomnik sir Winstona Churchilla – byłego premiera, który poprowadził swój kraj do zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami podczas II wojny światowej – został zdewastowany przez uczestników zamieszek. Zbrukano go napisem „ACAB ” – skrót od „wszyscy policjanci to durnie”.

Materiał udostępniony w mediach społecznościowych pokazuje niezidentyfikowanego mężczyznę, oburzonego „obrzydliwym” aktem wandalizmu i ostrzegającego policję, że „pozbędzie się wszystkich protestujących”, aby strzec pomnika.

Tymczasem policja przygotowywała swoje siły na demonstrację w Londynie. Na materiale wideo widać pościgi za oficerami i przemoc wobec nich, a także mundurowych atakowanych poza bramami strzegącymi oficjalnej rezydencji premiera na Downing Street. Niestety, widać także oficerów policji, którzy klęczą w akcie poddania się protestującym demonstrantom.

Źródło: Jack Montgomery/Breitbart
Tłumaczenie: Dominika Legierska

Poprzedni artykułZłoża bursztynu na terenie przekopu Mierzei Wiślanej mają być warte 1,4 mln zł
Następny artykułEuropa Środkowo-Wschodnia powinna skorzystać na powrocie fabryk na Stary Kontynent