fbpx
niedziela, 8 grudnia, 2024
Strona głównaŚwiatUE chce przejmować kolejne obszary władzy!

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.

Komisja Konstytucyjna Parlamentu Europejskiego przygotowała raport o zmianie traktatów Unii Europejskiej. Jak czytamy w „Gazecie Polskiej Codziennie”, wynika z niego, że krajom członkowskim należy odebrać „możliwość wyłącznego decydowania m.in. o swojej polityce bezpieczeństwa, polityce podatkowej, o bezpieczeństwie energetycznym, zagospodarowaniu przestrzennym, gospodarce wodnej i leśnej i wielu, wielu innych aspektach”.

Ubezwłasnowolnienie krajów członkowskich

Co więcej, w raporcie PE pojawiła się też propozycja, by w 65 obszarach wyeliminować zasadę jednomyślności w głosowaniach.

Zdaniem Anny Zaleskiej, europosłanki PiS, działania te mają na celu ubezwłasnowolnienie państw członkowskich Unii Europejskiej (choć w przypadku członków UE trudno mówić, że są to jeszcze państwa, a już raczej tylko kraje).

Budowa IV Rzeszy

To nic innego jak spodziewane kroki w kierunku konsekwentnej budowy przez Niemcy IV Rzeszy, czyli państwa europejskiego rządzonego z Berlina.

Celem działań unijnych urzędników jest budowa superpaństwa i skumulowanie kompetencji w UE tak, aby Niemcy za pomocą Brukseli mogły realizować swoją agendę polityczną

– skomentował w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Uruchomienie procedury

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w Parlamencie Europejskim 12 października br. Jeśli propozycja lewicowych elit zostanie przyjęta, to zostanie uruchomiona procedura zmiany unijnych traktatów.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA