fbpx
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatUE chce przejmować kolejne obszary władzy!

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.

Komisja Konstytucyjna Parlamentu Europejskiego przygotowała raport o zmianie traktatów Unii Europejskiej. Jak czytamy w „Gazecie Polskiej Codziennie”, wynika z niego, że krajom członkowskim należy odebrać „możliwość wyłącznego decydowania m.in. o swojej polityce bezpieczeństwa, polityce podatkowej, o bezpieczeństwie energetycznym, zagospodarowaniu przestrzennym, gospodarce wodnej i leśnej i wielu, wielu innych aspektach”.

Ubezwłasnowolnienie krajów członkowskich

Co więcej, w raporcie PE pojawiła się też propozycja, by w 65 obszarach wyeliminować zasadę jednomyślności w głosowaniach.

Zdaniem Anny Zaleskiej, europosłanki PiS, działania te mają na celu ubezwłasnowolnienie państw członkowskich Unii Europejskiej (choć w przypadku członków UE trudno mówić, że są to jeszcze państwa, a już raczej tylko kraje).

Budowa IV Rzeszy

To nic innego jak spodziewane kroki w kierunku konsekwentnej budowy przez Niemcy IV Rzeszy, czyli państwa europejskiego rządzonego z Berlina.

Celem działań unijnych urzędników jest budowa superpaństwa i skumulowanie kompetencji w UE tak, aby Niemcy za pomocą Brukseli mogły realizować swoją agendę polityczną

– skomentował w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Uruchomienie procedury

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w Parlamencie Europejskim 12 października br. Jeśli propozycja lewicowych elit zostanie przyjęta, to zostanie uruchomiona procedura zmiany unijnych traktatów.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Pomoc dla Ukrainy spadła o 90 procent

Ostatnie miesiące przyniosły radykalny spadek dynamiki wzrostu wartości międzynarodowego wsparcia przekazywanego dla toczącej wojnę Ukrainy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia rozmawia z Chinami. Pierwszy bezpośredni szczyt od 4 lat

Chiny i Unia Europejska zgodziły się, że ich stosunki handlowe powinny być bardziej zrównoważone, ale nie dały żadnych sygnałów, że uda się rozwiązać różnice w szeregu kwestii. Unijni przedstawiciele – szefowa KE Ursula von der Leyen i szef RE Charles Michel spotkali się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem i premierem Li Qiangiem.
3 MIN CZYTANIA

Unijny zamach na kawę

W wyniku unijnych regulacji dotyczących wylesionych terenów w Unii Europejskiej już w 2025 r. może zabraknąć nie tylko kawy, ale także oleju palmowego oraz kakao.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Konfederacja przeciwko strefie zakazu samochodów w Warszawie

Przed sesją Rady Warszawy, która rozpatrywała wprowadzenie strefy czystego transportu w mieście, politycy Konfederacji zdecydowanie wyrazili swoje stanowisko przeciwko temu kontrowersyjnemu pomysłowi.
2 MIN CZYTANIA

Wydawcy założyli organizację lobbingową

Piętnaście polskich wydawnictw założyło Porozumienie Wydawców Książek – Związek Pracodawców. Po rejestracji w sądzie Związek będzie otwarty na przyjmowanie nowych członków.
2 MIN CZYTANIA

CBA zatrzymało byłego posła

W związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP Adama G. oraz przedsiębiorcę Jarosława K.
< 1 MIN CZYTANIA