W ramach unijnej inicjatywy obywatelskiej złożono wniosek do Komisji Europejskiej zakładający… zlikwidowanie hodowli zwierząt w Unii Europejskiej.

Aktywiści antyhodowlani z organizacji End The Slaughter Age, od których wyszła ta inicjatywa, mają teraz rok na zebranie minimum miliona podpisów w co najmniej siedmiu krajach członkowskich Unii Europejskiej. Jeśli im się to uda, Komisja Europejska będzie musiała ten wniosek rozpatrzyć.

Jak czytamy w „Naszym Dzienniku”, pierwszym krokiem „miałoby być wyeliminowanie uboju zwierząt, a efektem finalnym całkowity zakaz hodowli zwierząt w Unii Europejskiej”.

Chodzi o to, że aktywiści oskarżają hodowców zwierząt o zmiany klimatyczne na świecie. Na stronie End The Slaughter Age czytamy, że od 15 proc. do 51 proc. emisji cieplarnianych związanych jest z konsumpcją tradycyjnego mięsa.

Jako alternatywę dla tradycyjnego mięsa organizacja proponuje rolnictwo komórkowe, które umożliwia produkcję mięsa, mleka, jaj, kości, skóry i wielu innych materiałów organicznych bezpośrednio w laboratorium oraz dania warzywne, które mają imitować mięso.

Poprzedni artykułUkraina jako rozsadnik wolności
Następny artykułRząd nie będzie interweniował w sprawie oprocentowania lokat