fbpx
piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesUkraina podnosi podatki o 50 procent dla firm, które nie wycofały się...

Ukraina podnosi podatki o 50 procent dla firm, które nie wycofały się z Rosji

Ukraiński parlament przyjął projekt ustawy, który przewiduje znaczący wzrost szeregu podatków dla międzynarodowych firm, które nie wycofały się z Rosji.

Zgodnie z nowymi zasadami podatek wzrośnie dla firm, mających powiązania gospodarcze z państwem agresorem, czyli z Rosją. Chodzi tu o ok. 50 przedsiębiorstw, wśród których są m.in. Auchan czy Leroy Merlin. Będzie to wzrost o 50 procent podatku dochodowego, środowiskowego i od nieruchomości.

Jednocześnie władze w Kijowie zdecydowały o przejęciu mienia należącego do Federacji Rosyjskiej i jej obywateli znajdującego się na terytorium Ukrainy. Dotyczy to również obywateli innych państw, którzy publicznie kwestionują fakt zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę lub ją popierają.

unian.net, ukrinform.net

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Co polski biznes myśli o jednolitym rynku UE?

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców ceni sobie uczestnictwo w jednolitym rynku Unii Europejskiej, który – w ich opinii – daje im przewagę nad konkurentami spoza Europy.
2 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA