fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajUkraińcy grożą Polakom!

Ukraińcy grożą Polakom!

Groźby od Ukraińców otrzymują polscy transportowcy i rolnicy, którzy sprzeciwiają się nieuczciwej konkurencji zza wschodniej granicy.

Hubert Ojdana, rolnik spod Hajnówki na Podlasiu, który ujawnił, jakie produkty rolne wjeżdżają do Polski z Ukrainy (m.in. spleśniała kukurydza), otrzymuje od Ukraińców telefony i wiadomości z pogróżkami. Zgodnie z tradycją rzezi wołyńskiej grożono mu m.in., że zarżną mu rodzinę. Rolnik rozważa wyjazd z Polski.

Groźby ukraińskiego ministra

Wcześniej – jak informuje Wirtualna Polska – Ojdana komentował, że „na granicy dzieją się tak wielkie przekręty, że okazji do zarobków pozazdrościłby słynny kolumbijski przemytnik narkotyków”. W jednym z nagrań opublikowanych w internecie wykazał, że co innego jest deklarowane w dokumentach, a co innego jest przewożone przez ukraińsko-polską granicę.

Również Rafał Mekler, jeden z organizatorów protestu przewoźników oraz lider Konfederacji na Lubelszczyźnie, otrzymywał pogróżki, że m.in. zabiją mu dzieci. Groził mu także Taras Kaczka, wiceminister gospodarki Ukrainy, który stwierdził, że w takiej sytuacji nie zdziwi go, jeżeli będą niszczone polskie ciężarówki, jeżeli dojdzie do aktów przemocy w stosunku do ukraińskich kierowców.

Lista Mirotworca

„Rolnicy przerabiają teraz tę samą ścieżkę, którą my przerobiliśmy. Telefony z powinszowaniami, wiadomości wesoło powiadamiające o perspektywie skrócenia życia i zwykłe obelgi” – napisał Mekler na portalu X.

Hubert Ojdana, Rafał Mekler, a także Tomasz Buczek, lider Konfederacji na Podkarpaciu, który także aktywnie wspierał protesty rolników i przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej, trafili na listę Mirotworca. To lista tzw. wrogów Ukrainy do likwidacji, która gromadzi głównie rosyjskich separatystów oraz zbrodniarzy wojennych. Mekler został nawet określony słowem „nazista”.

wp.pl, sztab Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Etapy rozwoju Unii

Niektórzy zarzucają mi, że bez powodu nienawidzę Unii Europejskiej. Albo uważają, że nawet jeśli mam jakiś powód, to nie mam racji, bo przecież Unia jest taka wspaniała i chce wyłącznie naszego dobrobytu. To kompletna nieprawda.
5 MIN CZYTANIA

Sri Lanka nie tylko tuk tukiem

Podczas targów książki w Łodzi, na których odbyła się prapremiera mojej najnowszej książki „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”, jedna z czytelniczek napomknęła, że planuje wyjazd na Sri Lankę. Odpowiedziałem, że właśnie cały styczeń przebywałem w tym kraju i co nieco wiem o wyspie. Kobieta spytała mnie, czy da się tam przeżyć za 20 dolarów. Spytałem, czy ma na myśli jeden dzień, ale po jej minie wywnioskowałem, że chyba myślała o znacznie dłuższym okresie czasu. Stwierdziłem, że jeden dzień jedna osoba może jakoś przeżyć za tę kwotę, ale na pewno nie cała rodzina przez miesiąc.
7 MIN CZYTANIA

Ludzie nie chcą mieszkać w wiatrakowym lesie [WYWIAD]

Wiatraki oznaczają dewastację terenu w obrębie wielu kilometrów, zabijają ptaki, a ludziom nie dają normalnie żyć – mówi Tomasz Berliński, mieszkaniec pięknych przyrodniczo terenów gminy Górowo Iławeckie, gdzie ma powstać elektrownia wiatrowa.
8 MIN CZYTANIA