fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatUkraińcy remontują sprzęt rosyjskiej armii

Ukraińcy remontują sprzęt rosyjskiej armii

-

Szef resortu obrony zwrócił uwagę, że przechwycono też pojazdy z wyrzutniami wieloprowadnicowymi  MLRS, które służyły do ostrzału ukraińskich miast. Jednocześnie zapewnił, że zainstalowane na nich pociski zostaną „zwrócone” wrogowi.

Cały czas funkcjonują też ukraińskie, państwowe zakłady zbrojeniowe Ukroboronprom. Trafia do nich zdobyty na Rosjanach sprzęt, który po remoncie wzmacnia siły ukraińskie. Władze przedsiębiorstwa przyznają, że niektóre pojazdy są praktycznie w nienaruszonym stanie, ew. wymagają usunięcia śladów pozostawionych przez ogień oraz sprzątnięcia „resztek materii organicznej”.

W ten sposób przywrócono już do służby m.in. pojazdy Gaz Tigr (rosyjski odpowiednik amerykańskiego Humvee) czy wspomniane wyżej mobilne wyrzutnie rakiet.

Szczególnym sukcesem było przejęcie i następnie spalenie przez Ukraińców zainstalowanego na ciężarówce zestawu artyleryjsko-rakietowego Pantsira-C, którego koszt produkcji wynosi 15 mln dolarów.

ukrinform.net, en.lb.ua

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

Najnowsze