fbpx
niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaEkologiaUnia Europejska rezygnuje z Zielonego Ładu!

Unia Europejska rezygnuje z Zielonego Ładu!

Rada Unii Europejskiej zdecydowała, że blok wycofa się z większości planowanych regulacji dotyczących walki z tzw. globalnym ociepleniem.

Na wniosek Komisji Europejskiej podczas ostatniego posiedzenia Rady Unii Europejskiej zdecydowano, że kraje członkowskie nie muszą już wdrażać Europejskiego Zielonego Ładu, w tym także najbardziej kontrowersyjnego i najbardziej uderzającego Europejczyków po kieszeniach pakietu Fit for 55.

Decyzję taką podjęto po tym, jak trzy renomowane instytuty badawcze z Niemiec, Holandii i Szwecji przygotowały wspólny raport ma temat przyczyn zmian klimatycznych. Z raportu wynika, że przyczyną globalnego ocieplenia nie jest wzrost stężenia w powietrzu gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla czy metan. Naukowcy jako przyczynę zmian klimatycznych na Ziemi wskazali aktywność Słońca.

– Europa straciła wiele pieniędzy na walkę ze zmianami klimatu. Teraz się wycofuje ze swojej niewłaściwej polityki. Lepiej późno przyznać się do błędu, niż brnąć w niego dalej – powiedział w wywiadzie z węgierską telewizją Geza Kovacs, doradca premiera Wiktora Orbana.

Wiemy już, że Unia Europejska wycofuje się z dyrektywy o emisjach przemysłowych i rozporządzenia metanowego, którego skutkiem byłoby zamknięcie wszystkich kopalni węgla w Polsce, zostanie zlikwidowany podatek od emisji dwutlenku węgla, nie zostanie wprowadzony tzw. ETS2 ani zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi, nie będzie przymusu instalowania paneli fotowoltaicznych na dachach wszystkich domów i nie zostaną zakazane samochody spalinowe. Niestety to wszystko to prima aprilis.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Opłaty za plastikowe opakowania jednak niższe?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska najprawdopodobniej obniży stawki opłat za plastikowe opakowania względem propozycji z majowego projektu rozporządzenia.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko opłacie opakowaniowej i końcu jednorazowego plastiku

Politycy Konfederacji podczas konferencji prasowej zwrócili uwagę, że aktualnie podatek od plastiku pobierany przez UE kosztuje Polaków ok. 2 mld zł rocznie, a nowy zakaz wprowadzania do obrotu plastikowych jednorazówek to kolejny 1 mld zł straty.
3 MIN CZYTANIA

Za unijny system ETS2 zapłacą najubożsi Polacy

Wprowadzenie w Unii Europejskiej ETS2, czyli objęcie system handlu emisjami CO2 ogrzewania budynków mieszkalnych i transportu prywatnego mocno odbije się na kieszeniach Polaków.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

Eurokomisarz za czterodniowym tygodniem pracy

Unia Europejska powinna dążyć do wprowadzenia czterodniowego tygodnia pracy, zwłaszcza w sektorach, w których brakuje siły roboczej – powiedział Nicolas Schmit, unijny komisarz ds. zatrudnienia i praw socjalnych.
2 MIN CZYTANIA

Samorządowiec aresztowany za złote monety

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Sąd zdecydował, że trafi do aresztu na trzy miesiące.
< 1 MIN CZYTANIA