fbpx
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaEkologiaUnia Europejska rezygnuje z Zielonego Ładu!

Unia Europejska rezygnuje z Zielonego Ładu!

Rada Unii Europejskiej zdecydowała, że blok wycofa się z większości planowanych regulacji dotyczących walki z tzw. globalnym ociepleniem.

Na wniosek Komisji Europejskiej podczas ostatniego posiedzenia Rady Unii Europejskiej zdecydowano, że kraje członkowskie nie muszą już wdrażać Europejskiego Zielonego Ładu, w tym także najbardziej kontrowersyjnego i najbardziej uderzającego Europejczyków po kieszeniach pakietu Fit for 55.

Decyzję taką podjęto po tym, jak trzy renomowane instytuty badawcze z Niemiec, Holandii i Szwecji przygotowały wspólny raport ma temat przyczyn zmian klimatycznych. Z raportu wynika, że przyczyną globalnego ocieplenia nie jest wzrost stężenia w powietrzu gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla czy metan. Naukowcy jako przyczynę zmian klimatycznych na Ziemi wskazali aktywność Słońca.

– Europa straciła wiele pieniędzy na walkę ze zmianami klimatu. Teraz się wycofuje ze swojej niewłaściwej polityki. Lepiej późno przyznać się do błędu, niż brnąć w niego dalej – powiedział w wywiadzie z węgierską telewizją Geza Kovacs, doradca premiera Wiktora Orbana.

Wiemy już, że Unia Europejska wycofuje się z dyrektywy o emisjach przemysłowych i rozporządzenia metanowego, którego skutkiem byłoby zamknięcie wszystkich kopalni węgla w Polsce, zostanie zlikwidowany podatek od emisji dwutlenku węgla, nie zostanie wprowadzony tzw. ETS2 ani zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi, nie będzie przymusu instalowania paneli fotowoltaicznych na dachach wszystkich domów i nie zostaną zakazane samochody spalinowe. Niestety to wszystko to prima aprilis.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ludzie nie chcą mieszkać w wiatrakowym lesie [WYWIAD]

Wiatraki oznaczają dewastację terenu w obrębie wielu kilometrów, zabijają ptaki, a ludziom nie dają normalnie żyć – mówi Tomasz Berliński, mieszkaniec pięknych przyrodniczo terenów gminy Górowo Iławeckie, gdzie ma powstać elektrownia wiatrowa.
8 MIN CZYTANIA

Ponowne nawadnianie torfowisk to realne zyski ekonomiczne

Znaczna większość mokradeł w Polsce i w Europie została już osuszona do różnych celów. Tymczasem osuszanie torfowisk i np. wprowadzanie tam lasu daje znacznie mniejsze zyski ekonomiczne niż ponowne ich nawadnianie. Zespół naukowców z udziałem Polaków wykazał, że w skali Litwy ponowne nawodnienie osuszonych leśnych torfowisk przyniosłoby zyski sięgające nawet 170 mln euro rocznie.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA