fbpx
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaEkologiaUnia Europejska rezygnuje z Zielonego Ładu!

Unia Europejska rezygnuje z Zielonego Ładu!

Rada Unii Europejskiej zdecydowała, że blok wycofa się z większości planowanych regulacji dotyczących walki z tzw. globalnym ociepleniem.

Na wniosek Komisji Europejskiej podczas ostatniego posiedzenia Rady Unii Europejskiej zdecydowano, że kraje członkowskie nie muszą już wdrażać Europejskiego Zielonego Ładu, w tym także najbardziej kontrowersyjnego i najbardziej uderzającego Europejczyków po kieszeniach pakietu Fit for 55.

Decyzję taką podjęto po tym, jak trzy renomowane instytuty badawcze z Niemiec, Holandii i Szwecji przygotowały wspólny raport ma temat przyczyn zmian klimatycznych. Z raportu wynika, że przyczyną globalnego ocieplenia nie jest wzrost stężenia w powietrzu gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla czy metan. Naukowcy jako przyczynę zmian klimatycznych na Ziemi wskazali aktywność Słońca.

– Europa straciła wiele pieniędzy na walkę ze zmianami klimatu. Teraz się wycofuje ze swojej niewłaściwej polityki. Lepiej późno przyznać się do błędu, niż brnąć w niego dalej – powiedział w wywiadzie z węgierską telewizją Geza Kovacs, doradca premiera Wiktora Orbana.

Wiemy już, że Unia Europejska wycofuje się z dyrektywy o emisjach przemysłowych i rozporządzenia metanowego, którego skutkiem byłoby zamknięcie wszystkich kopalni węgla w Polsce, zostanie zlikwidowany podatek od emisji dwutlenku węgla, nie zostanie wprowadzony tzw. ETS2 ani zakaz ogrzewania paliwami kopalnymi, nie będzie przymusu instalowania paneli fotowoltaicznych na dachach wszystkich domów i nie zostaną zakazane samochody spalinowe. Niestety to wszystko to prima aprilis.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia zakaże naprawiać stare auta?

Komisja Europejska przygotowała rozporządzenie, które ma zakazać napraw tzw. pojazdów resztkowych. Mają one być od razu złomowane. To kolejny „genialny” plan UE.
2 MIN CZYTANIA

Globalne fundusze wycofały swoje poparcie dla religii klimatystycznej?

BlackRock, JPMorgan Chase, Vanguard oraz State Street niedawno opuściły Climate Action 100+, koalicję największych zarządzających funduszami na świecie, która zobowiązała się zapewnić, by najwięksi globalni emitenci gazów cieplarnianych „podjęli niezbędne działania w sprawie zapobieżenia zmianom klimatu”.
2 MIN CZYTANIA

UE zakaże małych opakowań cukru, sosów i kosmetyków

Unia Europejska chce wprowadzić nie tylko zakaz opakowań na warzywa i owoce czy na jedzenie i napoje spożywane w lokalach, ale zamierza także zakazać małych opakowań cukru, sosów i przypraw oraz kosmetyków.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Klimatyzm über alles

Tak jak za Polski Ludowej nie było odwrotu od budowy najwyższej formy cywilizacji człowieka, czyli komunistycznej utopii, tak teraz w Unii Europejskiej nie ma odwrotu od ideologii klimatyzmu. Tak samo wtedy, jak i teraz ludzie, którzy się temu sprzeciwiali lub z tego kpili uznawani byli za niespełna rozumu. Wtedy komunizm budowali towarzysze z państwowych przedsiębiorstw, a teraz ze zmianami klimatu walczą menedżerowie i prezesi firm prywatnych.
5 MIN CZYTANIA

Polska dostała unijną karę za zakupy poza Unią?

Komisja Europejska ogłosiła przyznanie wsparcia finansowego w wysokości 500 mln euro na rzecz firm obronnych, co ma na celu podniesienie ich zdolności do produkcji amunicji artyleryjskiej. Polska dostała grosze.
2 MIN CZYTANIA

Auta też będą miały… paszporty!

W ramach unijnego rozporządzenia Euro 7 każdy pojazd ma docelowo posiadać tzw. ekologiczny paszport, który będzie zawierał informacje o jego efektywności energetycznej (limity emisji zanieczyszczeń, emisje CO₂, zużycie paliwa i energii elektrycznej oraz zasięg elektryczny).
2 MIN CZYTANIA