Bruksela przygotowuje dziesiąty pakiet sankcji wymierzony w Federację Rosyjską.

congerdesign/Pixabay

Od rozpoczęcia wojny na Ukrainie rok temu, Unia Europejska wprowadziła dziewięć pakietów sankcji wymierzonych w Federację Rosyjską. Obecnie trwają prace nad dziesiątym dokumentem, który ma na celu dalsze utrudnienie funkcjonowania gospodarki państwa Władimira Putina. Ostateczny kształt obecnego pakietu ograniczeń ma zostać ustalony pod koniec obecnego miesiąca.

Zgodnie z aktualnym planem, kolejne sankcje będą dotyczyć zakazu eksportu do Rosji szeregu towarów mieszczących się w takich kategoriach jak: lasery, sprzęt radiowy, diody LED, kamery morskie, urządzenia awioniczne, wózki widłowe, maszyny do sortowania poczty, kominy, cegły, opony, niektóre minerały czy… długopisy. Dodatkowo są tam obecne również toalety, bidety i inne produkty hydrauliczne o podobnym zastosowaniu.

Toalety są symbolem kolejnych rosyjskich agresji na sąsiednie państwa. Żołnierze z tego kraju zaczęli je demontować na zajętych terytoriach już podczas konfliktu w Gruzji z 2008 roku. Sytuacja powtórzyła się na Ukrainie podczas trwającego obecnie konfliktu.

euobserver.com

Poprzedni artykuł„Płacę tylko gotówką” – #polskagotówkowa kontratakuje
Następny artykułKto rządzi Unią Europejską?