fbpx
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
Strona głównaKrajUrzędnicy będą pracować do godziny 18 i dostaną pieniądze za nadgodziny

Urzędnicy będą pracować do godziny 18 i dostaną pieniądze za nadgodziny

W piątek 17 listopada weszło w życie zarządzenie Prezesa Rady Ministrów, które zobowiązuje państwowe urzędy do takiej organizacji pracy, aby przynajmniej raz w tygodniu mogły przyjmować interesariuszy do godziny 18.

Zarządzenie w sprawie godzin pracy urzędów zostało wydane 26 października i opublikowane w Monitorze Polskim 2 listopada. Jego zapisy mają być egzekwowane od 17 listopada br. 

Zgodnie z decyzją szefa rządu państwowe instytucje zostały zobowiązane do określonej organizacji pracy. Zgodnie z nią, przynajmniej raz w tygodniu, interesariusze mają mieć możliwość załatwienia swoich spraw w danym urzędzie między godziną 8 a 18. Nie określono tu konkretnych dni i każda jednostka będzie je wskazywać samodzielnie. 

Ponadto wprowadzono też możliwość pracy urzędów w sobotę. 

Zarządzenie stwierdza również, że praca poszczególnych osób należących do korpusu służby cywilnej powinna się zaczynać nie wcześniej niż o godzinie 7 i nie później niż o 10. 

1 stycznia 2024 roku wchodzą w życie kolejne przepisy dotyczące urzędników. Mianowicie będą mogli oni otrzymać dodatkowe wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych. Dotychczas za takie zaangażowanie przysługiwała im jedynie możliwość odebrania tego czasu jako wolnego. 

eli.gov.pl, gov.pl

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wydawcy założyli organizację lobbingową

Piętnaście polskich wydawnictw założyło Porozumienie Wydawców Książek – Związek Pracodawców. Po rejestracji w sądzie Związek będzie otwarty na przyjmowanie nowych członków.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA

CBA zatrzymało byłego posła

W związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP Adama G. oraz przedsiębiorcę Jarosława K.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kanał Panamski wysycha, a statki wolą opływać całą Amerykę

Ze względu na trwającą suszę każdego miesiąca zarząd Kanału Panamskiego wydaje coraz mniej pozwoleń dla statków, które chcą przez niego przepłynąć.
< 1 MIN CZYTANIA

Elektrownie wiatrowe doprowadziły Siemensa na skraj upadku

Awarie elektrowni wiatrowych marki Siemens Energy doprowadziły firmę do trudnej sytuacji finansowej, w której – aby ją uratować – niezbędna była pomoc niemieckiego rządu.
< 1 MIN CZYTANIA

LOT w ścisłej czołówce najlepszych linii lotniczych świata!

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na samym szczycie zestawienia najlepszych firm świadczących usługi przewozów powietrznych z całego świata.
< 1 MIN CZYTANIA