fbpx
niedziela, 1 października, 2023
Strona głównaTransportUrzędnicy w Katowicach dobijają przedsiębiorców

Urzędnicy w Katowicach dobijają przedsiębiorców

Właściciel funkcjonującej w centrum Katowic restauracji zapowiedział, że będzie zmuszony do jej zamknięcia z powodu likwidacji przez władze miasta miejsc parkingowych w okolicy.

Władze Katowic coraz bardziej utrudniają życie mieszkańcom. Wpadły w szał likwidowania miejsc postojowych, o czym pisaliśmy w felietonie „Jak jeszcze dopiec kierowcom?”. W ten sposób jednak nie tylko działają na złość kierowcom, ale i przedsiębiorcom. O sprawie informuje serwis katowice24.info.

Masowa likwidacja miejsc parkingowych

W centrum Katowic na masową skalę stawiane są słupki, by uniemożliwić kierowcom parkowanie w już i tak bardzo zakorkowanym mieście. Dzieje się to w miejscach, gdzie do tej pory można było bez problemu pozostawić samochód.

Czy wy sobie zdajecie sprawę, jak duże jest oburzenie mieszkańców? Wszyscy są totalnie zaskoczeni. W żadnych ulotkach nie była mowa, że w takiej skali będą likwidowane miejsca parkingowe

– mówił podczas ostatniego posiedzenia komisji transportu rady miasta Marcin Molenda, który od 30 lat prowadzi restaurację Zaklęty Czardasz i jest mieszkańcem ulicy, przy której prowadzi biznes. Słupki uniemożliwiające parkowanie w centrum pojawiły się w miejscach, w których nie było ich nawet na projekcie.

Likwidacja biznesu

W promieniu 100 m od naszej restauracji i mojego miejsca zamieszkania zamontowano kilkadziesiąt słupków. 80 proc. z nich nie ma żadnego wpływu

Parking automatyczny w Katowicach. Fot. Tomasz Cukiernik

na bezpieczeństwo ruchu drogowego

– argumentował, zapowiadając, że z tego powodu nie wyklucza zamknięcia restauracji do końca roku.

Co prawda w centrum Katowic kosztem 23 mln zł wkrótce zostanie otwarty pierwszy w Polsce parking automatyczny, ale za godzinę postoju na nim trzeba będzie zapłacić prawdopodobnie aż 12 zł.

Źródło: katowice24.info

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Kolejny przykład marnotrawstwa i generowania strat przez dotacje

Wielomilionowa sieć szkieletowa szerokopasmowego internetu, zbudowana przy współfinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej, pozostaje niewykorzystana i generuje coroczne straty.
2 MIN CZYTANIA

Trzecia siła z największą konwencją w Spodku

W sobotę 23 września Konfederacja zorganizowała największą konwencję partyjną tego sezonu wyborczego. Katowicki Spodek był niemal pełny kandydatów na parlamentarzystów i działaczy z całej Polski (ostatni raz takie tłumy w Spodku widziałem kilka lat temu na koncercie Kultu). Tym razem pierdyliardy złotych już nie leciały na publikę, ale nie zabrakło efektów specjalnych. Najważniejsza jest jednak merytoryka.
6 MIN CZYTANIA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA