fbpx
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaTransportUrzędnicy w Katowicach dobijają przedsiębiorców

Urzędnicy w Katowicach dobijają przedsiębiorców

Właściciel funkcjonującej w centrum Katowic restauracji zapowiedział, że będzie zmuszony do jej zamknięcia z powodu likwidacji przez władze miasta miejsc parkingowych w okolicy.

Władze Katowic coraz bardziej utrudniają życie mieszkańcom. Wpadły w szał likwidowania miejsc postojowych, o czym pisaliśmy w felietonie „Jak jeszcze dopiec kierowcom?”. W ten sposób jednak nie tylko działają na złość kierowcom, ale i przedsiębiorcom. O sprawie informuje serwis katowice24.info.

Masowa likwidacja miejsc parkingowych

W centrum Katowic na masową skalę stawiane są słupki, by uniemożliwić kierowcom parkowanie w już i tak bardzo zakorkowanym mieście. Dzieje się to w miejscach, gdzie do tej pory można było bez problemu pozostawić samochód.

Czy wy sobie zdajecie sprawę, jak duże jest oburzenie mieszkańców? Wszyscy są totalnie zaskoczeni. W żadnych ulotkach nie była mowa, że w takiej skali będą likwidowane miejsca parkingowe

– mówił podczas ostatniego posiedzenia komisji transportu rady miasta Marcin Molenda, który od 30 lat prowadzi restaurację Zaklęty Czardasz i jest mieszkańcem ulicy, przy której prowadzi biznes. Słupki uniemożliwiające parkowanie w centrum pojawiły się w miejscach, w których nie było ich nawet na projekcie.

Likwidacja biznesu

W promieniu 100 m od naszej restauracji i mojego miejsca zamieszkania zamontowano kilkadziesiąt słupków. 80 proc. z nich nie ma żadnego wpływu

Parking automatyczny w Katowicach. Fot. Tomasz Cukiernik

na bezpieczeństwo ruchu drogowego

– argumentował, zapowiadając, że z tego powodu nie wyklucza zamknięcia restauracji do końca roku.

Co prawda w centrum Katowic kosztem 23 mln zł wkrótce zostanie otwarty pierwszy w Polsce parking automatyczny, ale za godzinę postoju na nim trzeba będzie zapłacić prawdopodobnie aż 12 zł.

Źródło: katowice24.info

 

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA