fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwum„USA muszą zerwać z chińskim monopolem i przywrócić amerykańską produkcję”

„USA muszą zerwać z chińskim monopolem i przywrócić amerykańską produkcję”

– Kongres koncentruje obecnie swoje wysiłki na natychmiastowej pomocy dla amerykańskich rodzin i firm. Wkrótce jednak będziemy musieli podjąć działania mające na celu przełamanie chińskiego monopolu w łańcuchu dostaw medycznych – uważa McCarthy.

Chińskie firmy farmaceutyczne kontrolują ponad 90 procent dostaw amerykańskich antybiotyków, ibuprofenu i hydrokortyzonu.

McCarthy zaproponował szeroko zakrojone rozwiązanie mające na celu przywrócenie amerykańskiej produkcji. Mają one obejmować zachęty podatkowe, finansowe i radykalne ograniczenie biurokracji. Rząd musi wdrożyć odważny program deregulacyjny, dzięki któremu budowanie zakładów produkcyjnych będzie szybsze i tańsze. – Obecnie budowa zakładu zajmuje od pięciu do siedmiu lat. To nie jest do zaakceptowania. Naszym narodowym celem powinno być zmniejszenie tego do mniej niż 18 miesięcy poprzez usprawnienie wydawania pozwoleń i ograniczenie biurokracji – powiedział McCarthy.

Lider Republikanów dodał, że jego koledzy kongresmeni wkrótce opublikują przepisy, które „ponownie przywrócą do życia amerykańską produkcję”.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.

Rola banku rozwoju w zielonej transformacji

– W programie „Bezpieczeństwo strategiczne” Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z innymi największymi polskimi bankami przekazał od początku 2022 r. na inwestycje związane z energetyką 130 mld zł. Ta ogromna kwota świadczy o tym, jak olbrzymie są potrzeby w tym obszarze w Polsce – przyznała podczas IX Kongresu Energetycznego DISE prezes BGK, Beata Daszyńska-Muzyczka.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA