fbpx
środa, 6 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatUSA oferują miliony dolarów za informacje o rosyjskich oligarchach

USA oferują miliony dolarów za informacje o rosyjskich oligarchach

Amerykańskie władze zapowiedziały wypłatę nawet 5 milionów dolarów osobom, które dostarczą informacje na temat majątków rosyjskich oligarchów.

Nagrody zostaną przyznane przez Departament Skarbu w ramach programu Kleptocracy Asset Recovery Rewards Program. Pieniądze można dostać za przekazanie informacji o jachtach, rezydencjach, odrzutowcach czy innym rodzaju majątku należącego do osób uwikłanych w działalność korupcyjną w Federacji Rosyjskiej.

Zgodnie z komunikatem amerykańskich władz, programem zostaną objęte też doniesienia o majątku osób zaangażowanych w przestępstwa gospodarcze w innych krajach, takich jak jak Brazylia czy Malezja.

Kilka tygodni temu prezydent USA Joe Biden zapowiedział, że jego kraj pójdzie w ślady europejskich państw, które już zajęły luksusowe ruchomości i nieruchomości osób, które zdobyły majątki dzięki współpracy z władzami w Moskwie.

businessinsider.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Renesans kształcenia zawodowego w Hiszpanii. Polska ma lepszy system

Hiszpańskie kształcenie i szkolenie zawodowe jest w modzie i to nie tylko na Półwyspie Iberyjskim. Liczba uczniów hiszpańskich zawodówek wzrosła o prawie 30 proc. w ciągu ostatnich pięciu lat dzięki wyraźnemu zaangażowaniu kolejnych rządów w tę formę edukacji.
3 MIN CZYTANIA

Wenezuelczycy poparli przejęcie sąsiedniego kraju

Mieszkańcy Wenezueli w referendum poparli propozycję, by należący do Gujany region Essequibo został zaanektowany przez władze w Caracas.
2 MIN CZYTANIA

KE przedłużyła zgodę na stosowanie glifosatu

Pod koniec listopada 2023 r. Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie wykonawcze, które przedłużyło zatwierdzenie potencjalnie rakotwórczej substancji glifosat o 10 lat.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA