fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatUSA wyrzucają z kraju giganta telekomunikacyjnego

USA wyrzucają z kraju giganta telekomunikacyjnego

Federalna Komisja Łączności cofnęła pozwolenie na prowadzenie działalności w USA przez China Telecom.

Firma ma 60 dni na zaprzestanie świadczenia usług dla klientów w USA.

Amerykańskie władze uznały iż China Telecom podlega wpływom chińskiego rządu. Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie wykorzystana do realizacji żądań władz w Pekinie, pozbawionych nadzoru ze strony niezależnego sądu. Tym samym działalność firmy może stanowić zagrożenie dla amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego. Obecnie może ono zostać naruszone przez nieuprawniony dostęp czy zakłócanie komunikacji w USA.

Władze China Telecom oznajmiły iż decyzja Waszyngtonu jest dla nich „rozczarowująca”.

China Telecom posiadał w 2019 roku 335 mln klientów na całym świecie. Z tego 4 mln to amerykanie chińskiego pochodzenia, a 2 mln turyści z Państwa Środka odwiedzający USA. Ponadto obsługuje 300 tysięcy chińskich studentów na amerykańskich uczelniach i 1500 firm z Państwa Środka, które działają w Ameryce Północnej.

W 2020 roku Federalna Komisja Łączności uznała za stanowiące zagrożenie narodowe inne chińskie firmy, jak Huawei i ZTE.

nbcnews.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unia rozmawia z Chinami. Pierwszy bezpośredni szczyt od 4 lat

Chiny i Unia Europejska zgodziły się, że ich stosunki handlowe powinny być bardziej zrównoważone, ale nie dały żadnych sygnałów, że uda się rozwiązać różnice w szeregu kwestii. Unijni przedstawiciele – szefowa KE Ursula von der Leyen i szef RE Charles Michel spotkali się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem i premierem Li Qiangiem.
3 MIN CZYTANIA

Unijny zamach na kawę

W wyniku unijnych regulacji dotyczących wylesionych terenów w Unii Europejskiej już w 2025 r. może zabraknąć nie tylko kawy, ale także oleju palmowego oraz kakao.
2 MIN CZYTANIA

Republikanie blokują pakiet pomocy dla Ukrainy

Republikanie w amerykańskim Senacie zablokowali przyjęcie ustawy pomocowej dla Ukrainy po tym, gdy nie uzyskali w zamian zapewnienia odpowiednich funduszy na wsparcia granicy z Meksykiem. Pakiet o wartości 110 mld dolarów obejmował 61 mld dolarów dla Ukrainy, a także fundusze dla Izraela i pomoc dla Gazy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA