fbpx
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaArchiwumUwaga na chińskie szpiegowskie... drukarki

Uwaga na chińskie szpiegowskie… drukarki

Jak podaje Roslyn Layton, wizytujący naukowiec i założyciel amerykańskiego Instututu Przedsiębiorczości: – Drukarki, jedno z najmniej bezpiecznych urządzeń internetowych, przechowują poufne dane na wewnętrznych dyskach twardych pochodzących z różnych zadań drukowania wykonywanych na co dzień,

Ta obserwacja potwierdza odkrycie, że dziesiątki rządów stanowych i lokalnych zawarły umowy z dwiema firmami, które urzędnicy federalni oznaczyli jako zagrożenia bezpieczeństwa. Należą do nich w szczególności Lenovo – producent telefonów komórkowych i laptopów oraz Lexmark, firma zajmująca się drukarkami laserowymi.  

Sekretarz stanu Mike Pompeo wydał podobne ostrzeżenie na początku lutego. – Konkurencja z Chinami to nie tylko kwestia federalna, ale stanowa – powiedział. Według niego zagrożenie dotyczy wszystkich amerykańskich stanów. Jak podkreślił, niebezpieczeństwo czyha czasem w najmniej spodziewanym miejscu. Niektóre informacje zebrane przez chińskich urzędników można uzyskać za pomocą czegoś tak przyziemnego jak drukarka Lexmark, która została zakupiona przez rządy w co najmniej 10 stanach. Podejrzane urządzenia  znajdują się w wielu różnych agencjach.

– Wśród agencji państwowych, które zawierają umowy z chińskimi firmami, są stanowe sądy najwyższe, departamenty zdrowia, organy ścigania, departamenty edukacji, agencje odpowiedzialne za opracowywanie polityk informatycznych i dystrybucję produktów IT oraz inne – zauważa w raporcie Layton.

Informacje przekazywane przez drukarki w tych agencjach można dodać do zbiorów danych pozyskanych z innych dużych operacji szpiegowskich, takich jak dokumenty kontroli przeszłości 22 milionów pracowników federalnych, które chińscy hakerzy wykradli z Biura Zarządzania Personelem w 2015 roku. Jak podaje Layton, dzięki tym działaniom Chińczycy mogli wykraść miliony informacji z różnych urzędów. Większośc tych danych to poufne informacje dotyczące bezpieczeństwa i amerykańskich danych.

DL/ Washington Examiner

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA