Władze koncernu motoryzacyjnego Volvo zapowiedziały, że uruchomią w Krakowie centrum rozwoju swoich technologii.

Obecnie podobne biura Volvo prowadzi już w szwedzkim Göteborgu, chińskim Szanghaju i indyjskiej Bengalurze.

Tech Hubu w Krakowie będzie kluczowym centrum rozwoju oprogramowania i odegra ważną rolę w realizacji strategicznych celów firmy. Mieści się w nich plan, zgodnie z którym do 2030 roku Volvo będzie jednym z liderów na rynku nowych technologii dla aut elektrycznych.

Krakowskie centrum będzie odpowiedzialne za rozwój oprogramowania zapewniającego niezbędne funkcje dla nowych modeli samochodów koncernu. Chodzi tu głównie o technologie odpowiedzialne za bezpieczeństwo, oparte na szczegółowej analizie przyczyn wypadków oraz algorytmy wspomagania kierowcy i oprogramowanie do jazdy autonomicznej.

Rekrutacje rozpoczną się jeszcze w tym roku. W pierwszej fazie Volvo zamierza zatrudnić 120 inżynierów, a docelowo w krakowskim oddziale powstanie 500-600 nowych miejsc pracy.

Koncern deklaruje, że najbliższe lata będą okresem zdecydowanego rozwoju technologicznego modeli jego pojazdów elektrycznych, których podstawą działania będą automatycznie aktualizowane informatyczne systemy.

– Jesteśmy firmą zorientowaną na cel i napędzaną technologią, więc nowa generacja samochodów Volvo będzie czymś więcej niż tylko środkiem transportu. Będą to komputery na kółkach, których oprogramowanie będzie automatycznie aktualizowane o nowe funkcje. Krakowskie centrum technologiczne i wewnętrzne możliwości rozwoju systemów są kluczem do naszego przyszłego sukcesu – podsumował nową inwestycję Jim Rowan, dyrektor zarządzający Volvo.

media.volvocars.com
Poprzedni artykułCzechy zamroziły podwyżki emerytur
Następny artykułCiężarna idzie na zwolnienie, czyli batalie z ZUS-em