fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumW 2019 r. Polacy oglądali mniej telewizji

W 2019 r. Polacy oglądali mniej telewizji

W zeszłym roku polacy oglądali telewizję średnio przez 4 godziny, 16 minut i 4 sekundy. To o minutę mniej, niż w 2018 roku. W stosunku do 2014 roku średni czas oglądania telewizji spadł o 4 minuty.

Polacy w dalszym ciągu najwięcej czasu poświęcają na oglądanie Polsatu. Jak wynika z danych firmy Nielsen przedstawionych przez Business Insider Polska, w 2019 roku główna stacja z grupy Zygmunta Solorza posiadała 9,85 proc. udziału w rynku telewizyjnym, jednak o 3,7 proc. mniej niż rok wcześniej. Na drugiej pozycji w 2019 r. pozostała TVP1 tracąc jedynie 0,5 proc. i utrzymując 9,68 proc. rynku. Kolejny w rankingu TVN osiągnął wynik 8,45 proc., co było wartością o 0,1 proc niższą niż rok wcześniej. Wzrost przypadł TVP2, która uzyskała wynik 8,34 proc., co jest wzrostem o 0,18 proc.

Udział całej "wielkiej czwórki" (TVP1, TVP2, Polsat, TVN) w rynku zmalał z 37,5 proc w 2018 r. do 36,3 proc w roku ubiegłym. Trend jest uznawany za normalny, gdyż widzowie z roku na rok coraz chętniej korzystają z kanałów tematycznych i mniejszych kanałów telewizji naziemnej.

Poprzedni rok przyniósł wzrost dla wiodących kanałów informacyjnych – piąte w zestawieniu TVN24 uzyskało wynik 4,47 proc., a siódma TVP Info – 3,46 proc.

Informacje na temat widowni programów pozyskiwane są przez firmę Nielsen od ponad dwóch tys. gospodarstw domowych, w których zainstalowano specjalne mierniki.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

JS/Business Insider Polska

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA