fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaZdrowieW Armenii będą zwalniać z pracy za brak szczepienia

W Armenii będą zwalniać z pracy za brak szczepienia

Parlament Armenii przyjął ustawę, która daje możliwość zwolnienia pracowników, którzy nie są zaszczepieni na COVID-19.

Jeżeli pracownik nie przedstawi pracodawcy co dwa tygodnie aktualnego, negatywnego testu na COVID-19 lub zaświadczenia o przyjęciu szczepionki, to może zostać odesłany do domu. Jednocześnie nie będzie otrzymywał wynagrodzenia. Gdy nie dostarczy jednego z tych dokumentów do 10 dni, to pracodawca może zakończyć z nim współpracę.

Co ciekawe, te zasady nie będą dotyczyły prezydenta, premiera, członków parlamentu, sędziów Trybunału Konstytucyjnego i innych, ważnych państwowych urzędników.

Obecnie tylko 14 procent mieszkańców Armenii jest w pełni zaszczepionych. Mogą wybrać do tego jeden z dostępnych preparatów: Sputnik V, AstraZeneca, CoronaVac, Sinopharm lub Moderna.

W sąsiednich krajach odsetek zaszczepionych osób jest o wiele większy: w Azerbejdżanie to 46%, w Gruzji 28%, a w Turcji 61%.

abcnews.go.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA