fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaTransportW Chinach wybudowano prywatną linię szybkiej kolei

W Chinach wybudowano prywatną linię szybkiej kolei

Prawie 267-kilometrowy odcinek prywatnej linii kolejowej wybudowano w prowincji Zhejiang, położonej na wschodzie kraju. 

W ostatnich dniach rozpoczęto pierwsze próbne przejazdy nową trasą między miastami Hangzhou i Taizhou, której realizację rozpoczęto w 2017 roku. Do końca roku ma zostać oddana do regularnej eksploatacji. Pociągi będą poruszać się po niej z maksymalną prędkością 350 kilometrów na godzinę, a ich trasa będzie przebiegać m.in. przez mający prawie 600 metrów tunel.

Jest to jedna z ośmiu realizowanych podobnych inwestycji prywatnych w Chinach. Jej koszt wyniósł 44,9 miliarda juanów (7 miliardów dolarów) i w 51 procentach należy do firmy Fosun Group. Funkcjonujące od 1992 roku przedsiębiorstwo jest potężnym, wielobranżowym konglomeratem.

Państwowa China Railway Corporation będzie zajmować się obsługą połączeń i pobierać opłaty z biletów w zamian za odprowadzenie głównemu inwestorowi opłaty za korzystanie z linii.

news.cgtn.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża transportowa coraz bardziej zadłużona

Rosną długi polskiej branży TSL, która reaguje na to większą ostrożnością w zawieraniu umów z ewentualnymi kontrahentami, czym chce zmniejszyć własne ryzyko finansowe.
2 MIN CZYTANIA

Port Gdańsk najlepszy w Europie!

W 2022 roku port w Gdańsku po raz kolejny odnotował największy przyrost wolumenu przeładunku towarów w całej Europie.
2 MIN CZYTANIA

Nadchodzi likwidacja samochodów spalinowych!

Podczas sejmowej konferencji prasowej poseł na Sejm Bartłomiej Pejo, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. obrony kierowców oraz poseł Krzysztof Mulawa z Konfederacji wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec planowanej faktycznej likwidacji samochodów spalinowych w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pomoc dla Ukrainy spadła o 90 procent

Ostatnie miesiące przyniosły radykalny spadek dynamiki wzrostu wartości międzynarodowego wsparcia przekazywanego dla toczącej wojnę Ukrainy.
< 1 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA