fbpx
sobota, 2 marca, 2024
Strona głównaBiznesW Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.

Firma Adobe opublikowała obszerne dane na temat wartości sprzedanych w USA produktów za pośrednictwem sieci w dniach 23-27 listopada, na które przypada najgorętszy okres zakupowy roku. Dane pochodzą z jej narzędzi analitycznych będących częścią usługi Adobe Experience Cloud, z których korzysta 85 proc. ze 100 największych sprzedawców internetowych w kraju. 

Podczas tegorocznego Black Friday (który tradycyjnie odbywa się w kolejny dzień po Święcie Dziękczynienia, czyli w tym roku 24 listopada) Amerykanie zrobili w sieci zakupy o wartości 9,8 mld dolarów, czyli wydali na nie o 7,5 proc. więcej niż w roku 2022. 

Jeszcze więcej transakcji wykonano w Cyber Monday (27 listopada), gdy wydali 12,4 mld dolarów (o 9,6 proc. więcej niż rok temu). 

Łącznie, w okresie między 23 a 27 listopada Amerykanie wydali 38 mld dolarów. Aż 59 proc. wszystkich zamówień zostało złożonych za pośrednictwem smartfonów. Zakupy za 940 mln dolarów zostały zrealizowane przez systemy płatności odroczonych, dające możliwość realizacji transakcji i wysyłki produktu od razu, a zapłaty w późniejszym terminie. 

Sprzedawcy największe rabaty dawali na elektronikę (średnie obniżki od ceny katalogowej sięgnęły 31 proc.), zabawki (redukcje cen o 27 proc.) i odzież (rabaty wyniosły 23 proc.). 

news.adobe.com www.cnbc.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Rekordowe polskie drobiarstwo

Polska jest największym producentem mięsa drobiowego w Europie i siódmym graczem na światowym rynku, co powinno napawać nas dumą. Już dziś jesteśmy europejskim czempionem, a cyfry jednoznacznie świadczą o dobrych perspektywach na przyszłość. O ile branża nie padnie ofiarą politycznych gier.
3 MIN CZYTANIA

Czy polskie firmy respektują sankcje na Rosję?

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorstw stara się respektować sankcje nałożone na Rosję po jej ataku na Ukrainę w lutym 2022 roku.
2 MIN CZYTANIA

Ukraiński cement wjeżdża do Polski po bardzo „korzystnych” cenach

Nie tylko zboże oraz inne towary i produkty rolne po niskich cenach, o charakterze dumpingowym, są eksportowane z Ukrainy do Polski. Zalewa nas również ukraiński cement.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Włochy wyślą migrantów do… Albanii

Albański parlament zaakceptował porozumienie zakładające, że do kraju trafi rocznie kilkadziesiąt tysięcy migrantów, którzy pierwotnie chcieli dostać się do Włoch.
< 1 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje norweskich podatników utrzymanie Breivika w więzieniu?

Norwescy podatnicy już od 13 lat finansują komfortowe więzienie Andersa Breivika, który w 2011 roku zamordował 77 osób.
< 1 MIN CZYTANIA

Przychody Egiptu z Kanału Sueskiego spadły o połowę

Od kilku miesięcy statki płynące przez Morze Czerwone są narażone na ataki jemeńskich rebeliantów Huti, co prowadzi do wyboru przez nie innych tras podróży między Europą a Azją.
< 1 MIN CZYTANIA