fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaKrajW Krakowie nie kupimy już alkoholu w nocy

W Krakowie nie kupimy już alkoholu w nocy

Władze Krakowa wprowadziły zakaz sprzedaży w sklepach alkoholu w godzinach nocnych, aby tym sposobem poradzić sobie z hałasującymi na ulicach imprezowiczami.

Radni miasta Krakowa przychylili się do wniosku prezydenta miasta, który postulował wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Zgodnie z przyjętym rozwiązaniem, prohibicja będzie obowiązywać od 1 lipca. Jej zasady obejmą miejsca sprzedające alkohol, z wyjątkiem barów i restauracji. Zakaz będzie obowiązywał między północną a 5.30 rano.

Nie wszystkie dzielnice chciały prohibicji

Wcześniej prohibicja była opiniowana przez rady poszczególnych dzielnic. Pięć było za jej wprowadzeniem, a kolejne pięć nie zajęło stanowiska. Osiem było przeciw. Włodarze Starego Miasta protestowali ze względu na zbyt małą restrykcyjność przyjętych rozwiązań – ich dzielnica jest szczególnie narażona na hałasujących nocą pijanych imprezowiczów, więc chcieli, aby zakaz obowiązywał od godziny 22 do 6 rano.

Mieszkańcy byli „za”

Kilka miesięcy temu przeprowadzono sondaż, w którym 47 procent mieszkańców Krakowa opowiadało się za ograniczeniem możliwości sprzedaży alkoholu. 42 procent ankietowanych było temu przeciwnych.

Szacuje się, że ograniczenie może dotknąć ok. 300 sklepów w całym mieście.

krakow.pl
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Należy odblokować tereny pod zabudowę

Nie dalej jak do końca grudnia 2025 roku każda gmina powinna mieć uchwalony plan ogólny, który określi, co i gdzie można budować. Czy reforma planowania przestrzennego wyznaczy wreszcie jasne reguły dla inwestorów chcących budować, zabezpieczając zarazem interesy mieszkańców?
3 MIN CZYTANIA

Rynek magazynowy w Polsce kwitnie

Polski rynek magazynowy należy do najszybciej rozwijających się w Europie, a wielkość powierzchni magazynowej przekracza już 30 milionów metrów kwadratowych.
2 MIN CZYTANIA

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska sztuczna inteligencja chce konkurować z ChatGPT

Instytucje naukowe ogłosiły powołanie konsorcjum, którego celem jest powstanie opartego na polskich treściach modelu językowego oraz inteligentnego asystenta na kształt Chat GPT czy Google Bard.
< 1 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA