fbpx
niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaKrajW Krakowie nie kupimy już alkoholu w nocy

W Krakowie nie kupimy już alkoholu w nocy

Władze Krakowa wprowadziły zakaz sprzedaży w sklepach alkoholu w godzinach nocnych, aby tym sposobem poradzić sobie z hałasującymi na ulicach imprezowiczami.

Radni miasta Krakowa przychylili się do wniosku prezydenta miasta, który postulował wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Zgodnie z przyjętym rozwiązaniem, prohibicja będzie obowiązywać od 1 lipca. Jej zasady obejmą miejsca sprzedające alkohol, z wyjątkiem barów i restauracji. Zakaz będzie obowiązywał między północną a 5.30 rano.

Nie wszystkie dzielnice chciały prohibicji

Wcześniej prohibicja była opiniowana przez rady poszczególnych dzielnic. Pięć było za jej wprowadzeniem, a kolejne pięć nie zajęło stanowiska. Osiem było przeciw. Włodarze Starego Miasta protestowali ze względu na zbyt małą restrykcyjność przyjętych rozwiązań – ich dzielnica jest szczególnie narażona na hałasujących nocą pijanych imprezowiczów, więc chcieli, aby zakaz obowiązywał od godziny 22 do 6 rano.

Mieszkańcy byli „za”

Kilka miesięcy temu przeprowadzono sondaż, w którym 47 procent mieszkańców Krakowa opowiadało się za ograniczeniem możliwości sprzedaży alkoholu. 42 procent ankietowanych było temu przeciwnych.

Szacuje się, że ograniczenie może dotknąć ok. 300 sklepów w całym mieście.

krakow.pl
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Nowa rolnicza rzeczywistość. Jak się w niej odnaleźć

Zaraz po rozpoczęciu zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę wiele mówiło się o tym, że już niebawem dojść może do nowego rozdania na europejskiej gospodarczej szachownicy. I tak też się stało.
6 MIN CZYTANIA

Stocznie kontrolowane przez Skarb Państwa zwiększają straty

Skumulowane straty stoczni objętych skonsolidowanymi sprawozdaniami finansowymi grup kapitałowych kontrolowanych spółek Skarbu Państwa zwiększały się z roku na rok i na koniec 2021 r. wyniosły 1,2 mld zł.
2 MIN CZYTANIA

Producenci frytek wykorzystują rolników?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie możliwego wykorzystywania przewagi kontraktowej na rynku frytek i chipsów.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Potężny wzrost bezrobocia wśród chińskiej młodzieży

Bezrobocie wśród młodych mieszkańców największych chińskich miast jest czterokrotnie wyższe niż wśród wszystkich obywateli zdolnych do podjęcia pracy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA