fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaKrajW najbliższych latach powstanie w Polsce co najmniej 100 nowych McDonald’sów

W najbliższych latach powstanie w Polsce co najmniej 100 nowych McDonald’sów

Sieć znanych restauracji z hamburgerami zapowiada na najbliższe lata zdecydowane zwiększenie liczby lokali w Polsce oraz modernizację już istniejących.

Nowe restauracje mają powstawać głównie przy ruchliwych trasach i w centrach miast, ale niekoniecznie w galeriach handlowych.

Dziesiątki restauracji i tysiące miejsc pracy

Tomasz Rogacz, dyrektor generalny McDonald’s Polska zapowiada, że kolejne 3-4 lata przyniosą radykalne przyspieszenie inwestycji sieci w Polsce. Ich efektem będzie powstanie w tym czasie średnio 30-40 nowych lokali każdego roku oraz modernizacja części z już funkcjonujących. Działania te będą wymagały inwestycji sięgających kwoty 2,5 mld złotych. W ich efekcie powstanie 7,2 tys. nowych miejsc pracy.

Branża spada, McDonald’s rośnie

W 2022 roku polski oddział McDonald’s zwiększył przychody o 28 proc. (do kwoty 1,99 mld złotych), a zyski o 40,5 proc. (383,6 mln złotych) wobec wcześniejszego roku. Obecnie w Polsce działa 528 restauracji sieci, z czego ok. 90 proc. prowadzą franczyzobiorcy.

Wyniki te udało się osiągnąć mimo tego, że ostatnie miesiące przyniosły spadek wartości rynku restauracyjnego o 5 proc. oraz wzrosty cen surowców spożywczych (wołowiny, drobiu, ziemniaków, bułek czy sera) o 24,6-40 proc.

Puls Biznesu

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA