fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaKrajW najbliższych latach powstanie w Polsce co najmniej 100 nowych McDonald’sów

W najbliższych latach powstanie w Polsce co najmniej 100 nowych McDonald’sów

Sieć znanych restauracji z hamburgerami zapowiada na najbliższe lata zdecydowane zwiększenie liczby lokali w Polsce oraz modernizację już istniejących.

Nowe restauracje mają powstawać głównie przy ruchliwych trasach i w centrach miast, ale niekoniecznie w galeriach handlowych.

Dziesiątki restauracji i tysiące miejsc pracy

Tomasz Rogacz, dyrektor generalny McDonald’s Polska zapowiada, że kolejne 3-4 lata przyniosą radykalne przyspieszenie inwestycji sieci w Polsce. Ich efektem będzie powstanie w tym czasie średnio 30-40 nowych lokali każdego roku oraz modernizacja części z już funkcjonujących. Działania te będą wymagały inwestycji sięgających kwoty 2,5 mld złotych. W ich efekcie powstanie 7,2 tys. nowych miejsc pracy.

Branża spada, McDonald’s rośnie

W 2022 roku polski oddział McDonald’s zwiększył przychody o 28 proc. (do kwoty 1,99 mld złotych), a zyski o 40,5 proc. (383,6 mln złotych) wobec wcześniejszego roku. Obecnie w Polsce działa 528 restauracji sieci, z czego ok. 90 proc. prowadzą franczyzobiorcy.

Wyniki te udało się osiągnąć mimo tego, że ostatnie miesiące przyniosły spadek wartości rynku restauracyjnego o 5 proc. oraz wzrosty cen surowców spożywczych (wołowiny, drobiu, ziemniaków, bułek czy sera) o 24,6-40 proc.

Puls Biznesu

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Patodeweloperka odejdzie do lamusa?

Komisja Europejska wyraziła zgodę, aby Polska przyjęła rozporządzenie, które ma zakończyć w naszym kraju tak zwaną patodeweloperkę.
2 MIN CZYTANIA

Polacy bardzo boją się wzrostu opłat

Polacy zdecydowanie najbardziej się obawiają, że najbliższej jesieni przygniecie ich wysokość bieżących opłat i rachunków.
2 MIN CZYTANIA

Produkujemy coraz mniej stali

W 2023 roku produkcja stali w Polsce mocno pikuje w dół, a spadek jest prawie najwyższy spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet – pieniądze nie pomogły

Kilkaset milionów euro przeznaczyła Unia Europejska na globalne działania, których celem jest przeciwdziałanie zjawisku przemocy wobec kobiet.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia przekaże setki milionów euro reżimowi dyktatora

Rządzona przez autorytarne władze Tunezja otrzyma z Unii Europejskiej setki milionów euro, które mają zapewnić wsparcie w radzeniu sobie z kolejnymi napływającymi falami migrantów.
2 MIN CZYTANIA

Unia Europejska chce ustawowo zmniejszyć uzależnienie od Chin

Parlament Europejski uchwalił przepisy, które pozwolą na zmniejszenie uzależnienia unijnego rynku od dostaw strategicznych surowców pochodzących z Chin.
< 1 MIN CZYTANIA