fbpx
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaZdrowieW Niemczech wpuszczą do sklepów tylko zaszczepionych

W Niemczech wpuszczą do sklepów tylko zaszczepionych

Władze niemieckiego landu Hesja pozwoliły właścicielom sklepów na wprowadzenie zakazu wstępu do nich dla osób, które nie zaszczepiły się na COVID-19.

O wprowadzeniu nowych zasad poinformował premier landu, Volker Bouffier. Nazwane w skrócie 2G oznaczają, że sklep może pozwolić na wejście tylko ludziom zaszczepionym (geimpft) i ozdrowieńcom (genesen). Jeżeli właściciel zdecyduje się na ten krok, to klienci nie będą musieli nosić maseczek ani zachowywać dystansu społecznego.

Wcześniej podobne normy obowiązywały w barach, restauracjach, klubach nocnych czy kinach znajdujących się w poszczególnych landach.

W niektórych regionach Niemiec obowiązuje też zasada 3G, gdzie z ograniczeń wyklucza się osoby zaszczepione, ozdrowieńców ale także posiadaczy aktualnego, negatywnego testu na COVID-19. Od 11 października wykonanie takiego testu nie jest już refundowane przez państwo. Za jego przeprowadzenie trzeba zapłacić między 19-30 €. Działania te mają skłonić Niemców do zaszczepienia się.

58% Niemców opowiada się za wprowadzeniem zasady 2G też na tradycyjnych jarmarkach przedświątecznych. Do tej pory ok. 65% populacji tego kraju w pełni zaszczepiło się na COVID-19.

thelocal.de

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Lekarze chcą ograniczenia dostępności nikotyny w Polsce

Polskie środowisko lekarskie zaapelowało do rządu o znaczne ograniczenie sprzedaży wyborów nikotynowych w Polsce. Celem jest ochrona zdrowia.
2 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy zaczęli masowo chorować po pandemii COVID-19

Po zakończeniu pandemii koronawirusa znacznie wzrosła liczba mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy nie pracują z powodów zdrowotnych.
2 MIN CZYTANIA

Milczące pokolenie [WYWIAD]

O tym, jak czas pandemii wpłynął na zaburzenia mowy i rozwoju dzieci, o ich uzależnieniu od smartfonów i o tym, że do gabinetów specjalistów trafia coraz więcej dzieci z objawami przypominającymi te ze spektrum autyzmu – rozmawiamy z Agnieszką Szumiec, pedagogiem i logopedą.
9 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Brytyjczycy zaczęli masowo chorować po pandemii COVID-19

Po zakończeniu pandemii koronawirusa znacznie wzrosła liczba mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy nie pracują z powodów zdrowotnych.
2 MIN CZYTANIA

Jest życie poza Unią! Europejskie państwa zawarły potężną umowę z Indiami

Kraje należące do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu zawarły porozumienie z Indiami, które ma zapewnić znaczne zwiększenie wzajemnej wymiany handlowej.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia Europejska sfinansowała sprzęt do tłumienia demonstracji

Finansowane z unijnego budżetu senegalskie jednostki specjalne krwawo pacyfikują demonstracje, których uczestnicy sprzeciwiają się autorytarnym zapędom obecnego prezydenta.
2 MIN CZYTANIA