fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaZdrowieW Niemczech wpuszczą do sklepów tylko zaszczepionych

W Niemczech wpuszczą do sklepów tylko zaszczepionych

Władze niemieckiego landu Hesja pozwoliły właścicielom sklepów na wprowadzenie zakazu wstępu do nich dla osób, które nie zaszczepiły się na COVID-19.

O wprowadzeniu nowych zasad poinformował premier landu, Volker Bouffier. Nazwane w skrócie 2G oznaczają, że sklep może pozwolić na wejście tylko ludziom zaszczepionym (geimpft) i ozdrowieńcom (genesen). Jeżeli właściciel zdecyduje się na ten krok, to klienci nie będą musieli nosić maseczek ani zachowywać dystansu społecznego.

Wcześniej podobne normy obowiązywały w barach, restauracjach, klubach nocnych czy kinach znajdujących się w poszczególnych landach.

W niektórych regionach Niemiec obowiązuje też zasada 3G, gdzie z ograniczeń wyklucza się osoby zaszczepione, ozdrowieńców ale także posiadaczy aktualnego, negatywnego testu na COVID-19. Od 11 października wykonanie takiego testu nie jest już refundowane przez państwo. Za jego przeprowadzenie trzeba zapłacić między 19-30 €. Działania te mają skłonić Niemców do zaszczepienia się.

58% Niemców opowiada się za wprowadzeniem zasady 2G też na tradycyjnych jarmarkach przedświątecznych. Do tej pory ok. 65% populacji tego kraju w pełni zaszczepiło się na COVID-19.

thelocal.de

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Samobójstwo – autodestrukcja, desperacja czy może… moda? [WYWIAD]

W ostatnich latach obserwujemy skokowy wzrost liczby samobójstw dokonywanych przez dzieci wchodzące w wiek dojrzewania. Rozmawiamy o tym z Magdaleną Zorić, autorką i koordynatorką projektu edukacyjno-społecznego „Śmierć oczami dziecka: żałoba – temat tabu – STOP SAMOBÓJSTWOM”.
5 MIN CZYTANIA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko „traktatowi pandemicznemu” WHO

W ramach WHO dopinany jest tzw. traktat pandemiczny, który zdaniem Konfederacji w ogóle nie powinien być przez Polskę rozpatrywany. Tymczasem rząd próbuje nas w to wmanewrować.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska niewystarczająco chroni interesy finansowe Unii Europejskiej?

Komisja Europejska wezwała kilka krajów do przestrzegania przepisów dotyczących zwalczania, za pośrednictwem prawa karnego, nadużyć na szkodę interesów finansowych Unii.
2 MIN CZYTANIA

Potężny wzrost bezrobocia wśród chińskiej młodzieży

Bezrobocie wśród młodych mieszkańców największych chińskich miast jest czterokrotnie wyższe niż wśród wszystkich obywateli zdolnych do podjęcia pracy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA