fbpx
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieW Niemczech wpuszczą do sklepów tylko zaszczepionych

W Niemczech wpuszczą do sklepów tylko zaszczepionych

Władze niemieckiego landu Hesja pozwoliły właścicielom sklepów na wprowadzenie zakazu wstępu do nich dla osób, które nie zaszczepiły się na COVID-19.

O wprowadzeniu nowych zasad poinformował premier landu, Volker Bouffier. Nazwane w skrócie 2G oznaczają, że sklep może pozwolić na wejście tylko ludziom zaszczepionym (geimpft) i ozdrowieńcom (genesen). Jeżeli właściciel zdecyduje się na ten krok, to klienci nie będą musieli nosić maseczek ani zachowywać dystansu społecznego.

Wcześniej podobne normy obowiązywały w barach, restauracjach, klubach nocnych czy kinach znajdujących się w poszczególnych landach.

W niektórych regionach Niemiec obowiązuje też zasada 3G, gdzie z ograniczeń wyklucza się osoby zaszczepione, ozdrowieńców ale także posiadaczy aktualnego, negatywnego testu na COVID-19. Od 11 października wykonanie takiego testu nie jest już refundowane przez państwo. Za jego przeprowadzenie trzeba zapłacić między 19-30 €. Działania te mają skłonić Niemców do zaszczepienia się.

58% Niemców opowiada się za wprowadzeniem zasady 2G też na tradycyjnych jarmarkach przedświątecznych. Do tej pory ok. 65% populacji tego kraju w pełni zaszczepiło się na COVID-19.

thelocal.de

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA