fbpx
niedziela, 10 grudnia, 2023
Strona głównaTransportPolska będzie miała terminal zbożowy

Polska będzie miała terminal zbożowy

W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce port zbożowy. Podpisano już odpowiednią umowę dla realizacji tej inwestycji.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus poinformował, że Rolno-Spożywcza Spółka Inwestycyjna (RSSI) podpisała umowę z Portem Gdańskim na budowę portu zbożowego. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w naszym kraju.

Minister Robert Telus liczy, że wybudowany port zbożowy usprawni transport ziarna, między innymi z Ukrainy.

Tworzenie kolejnych korytarzy solidarnościowych, umożliwiających transport ukraińskiego zboża drogą morską, jest bardzo ważne. Brak dostaw produktów rolnych do krajów afrykańskich jest korzystny dla Władimira Putina

– powiedział polityk podczas spotkania Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami w Przysusze.

Szef resortu odniósł się też do zamknięcia granic dla ukraińskiego zboża tłumacząc, że dla rządu kluczowy jest interes rolnika, a nie biurokratów z Unii Europejskiej.

RSSI to spółka budżetu państwa, która została utworzona przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w dniu 14 października 2022 roku. Podmiot ten ma możliwości inwestowania, nabywania sprzedawanych spółek, przedsiębiorstw lub zorganizowanych części przedsiębiorstw czy też elementów ich majątku, a następnie restrukturyzowanie tych aktywów i przywracanie im zdolności do aktywnego udziału w rynku.

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kanał Panamski wysycha, a statki wolą opływać całą Amerykę

Ze względu na trwającą suszę każdego miesiąca zarząd Kanału Panamskiego wydaje coraz mniej pozwoleń dla statków, które chcą przez niego przepłynąć.
< 1 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko strefie zakazu samochodów w Warszawie

Przed sesją Rady Warszawy, która rozpatrywała wprowadzenie strefy czystego transportu w mieście, politycy Konfederacji zdecydowanie wyrazili swoje stanowisko przeciwko temu kontrowersyjnemu pomysłowi.
2 MIN CZYTANIA

LOT w ścisłej czołówce najlepszych linii lotniczych świata!

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się na samym szczycie zestawienia najlepszych firm świadczących usługi przewozów powietrznych z całego świata.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA