fbpx
piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaTransportPolska będzie miała terminal zbożowy

Polska będzie miała terminal zbożowy

W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce port zbożowy. Podpisano już odpowiednią umowę dla realizacji tej inwestycji.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus poinformował, że Rolno-Spożywcza Spółka Inwestycyjna (RSSI) podpisała umowę z Portem Gdańskim na budowę portu zbożowego. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w naszym kraju.

Minister Robert Telus liczy, że wybudowany port zbożowy usprawni transport ziarna, między innymi z Ukrainy.

Tworzenie kolejnych korytarzy solidarnościowych, umożliwiających transport ukraińskiego zboża drogą morską, jest bardzo ważne. Brak dostaw produktów rolnych do krajów afrykańskich jest korzystny dla Władimira Putina

– powiedział polityk podczas spotkania Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami w Przysusze.

Szef resortu odniósł się też do zamknięcia granic dla ukraińskiego zboża tłumacząc, że dla rządu kluczowy jest interes rolnika, a nie biurokratów z Unii Europejskiej.

RSSI to spółka budżetu państwa, która została utworzona przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w dniu 14 października 2022 roku. Podmiot ten ma możliwości inwestowania, nabywania sprzedawanych spółek, przedsiębiorstw lub zorganizowanych części przedsiębiorstw czy też elementów ich majątku, a następnie restrukturyzowanie tych aktywów i przywracanie im zdolności do aktywnego udziału w rynku.

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA