Aby wykorzystać wszystkie nasze atuty, musimy poszukiwać trwałych przewag konkurencyjnych, których źródłem są m.in. innowacje. Ważne, aby polskie firmy, w których akumulowany jest narodowy kapitał, zwiększały swoje możliwości, dostarczając na rynek produkty najwyższej jakości. W ten sposób będziemy w stanie osiągnąć wzrost płac i wejść na ścieżkę zdrowego wzrostu gospodarczego opartego na inwestycjach w najnowsze technologie. To może i powinna być także siła naszego eksportu.

Fot. Małgorzata Wasilewska/FPG

Przed takim wyzwaniem stanie w najbliższych latach cała polska gospodarka. Dlatego redakcja „Forum Polskiej Gospodarki” w ramach cyklu „Gospodarka – inwestycje – innowacje. Wyzwania dla Polski na najbliższą dekadę” zorganizowała 14 czerwca Forum Innowacji, zapraszając do udziału w nim ekonomistów, przedsiębiorców, menedżerów oraz dziennikarzy i licząc, że będzie ono owocnym wkładem intelektualnym i przełoży się na pożyteczne, praktyczne rozwiązania. Podczas tego wydarzenia odbyły się dwie debaty. Relację z pierwszej, która dotyczyła roli państwa i narodowych czempionów w budowaniu innowacyjnej gospodarki, można zobaczyć TUTAJ.

Podczas drugiego panelu rozmawialiśmy o tym, czy Polska ma szansę stać się europejskim centrum FinTech. Do udziału w dyskusji zaprosiliśmy:

  • Włodzimierza Kicińskiego – wiceprezesa Związku Banków Polskich
  • Witolda Wilińskiego – prezesa GPW Tech
  • Grzegorza Szulika – prezesa polskiego fintechu Provema
  • Kamila Gorala – głównego ekonomistę „Forum Polskiej Gospodarki”

Zapraszamy do obejrzenia panelu nr 2:

Poprzedni artykułCo najmniej pół miliarda euro na rozwój małych i średnich firm
Następny artykułForum Innowacji, czyli w poszukiwaniu trwałych przewag konkurencyjnych