fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaKrajW sklepach brakuje kolejnego produktu

W sklepach brakuje kolejnego produktu

Po niedoborach cukru, w polskich sklepach zaczyna brakować... octu – donosi Business Insider Polska.

Dziennikarze businessinsider.com.pl odwiedzili dyskonty w Szczecinie i faktycznie octu w nich nie znaleźli, a sprzedawcy nie byli w stanie wytłumaczyć takiego stanu rzeczy. W związku z niedoborami dziennikarze skontaktowali się z kilkoma sieciami handlowymi i te zaprzeczyły, aby problem występował na szerszą skalę. Przedstawiciele Lidla oraz Netto zapewnili, że w ich sklepach octu nie brakuje.

W podobnym tonie wypowiedzieli się producenci oraz hurtownicy octu, którzy podkreślili, że nie ma „systemowych” problemów z tym towarem i produkcja jest podobna, a nawet wyższa niż w poprzednich latach.

Dlaczego natomiast octu zaczyna brakować? Powodem może być sezonowo wyższy popyt na ocet, który jest skupowany częściej, gdy w sklepach pojawiają się np. ogórki – jednak w tym roku popyt ten jest wyjątkowo wysoki.

– Być może jest tak, że ludzie przygotowują się już na zimę. A przecież słyszą, że ta będzie wyjątkowo trudna. Robią więc zapasy, zwłaszcza tych produktów, które można długo magazynować – powiedział cytowany przez Business Insider jeden z menedżerów z branży handlowej.

Portal podał również przykład Niemiec, gdzie od początku wojny na Ukrainie co jakiś czas brakuje jakiegoś towaru – od oleju słonecznikowego, przez mrożonki po nabiał. Powodem mogą być m.in. problemy z łańcuchami dostaw.

Źródło: Business Insider Polska

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA