fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajW sklepach brakuje kolejnego produktu

W sklepach brakuje kolejnego produktu

Po niedoborach cukru, w polskich sklepach zaczyna brakować... octu – donosi Business Insider Polska.

Dziennikarze businessinsider.com.pl odwiedzili dyskonty w Szczecinie i faktycznie octu w nich nie znaleźli, a sprzedawcy nie byli w stanie wytłumaczyć takiego stanu rzeczy. W związku z niedoborami dziennikarze skontaktowali się z kilkoma sieciami handlowymi i te zaprzeczyły, aby problem występował na szerszą skalę. Przedstawiciele Lidla oraz Netto zapewnili, że w ich sklepach octu nie brakuje.

W podobnym tonie wypowiedzieli się producenci oraz hurtownicy octu, którzy podkreślili, że nie ma „systemowych” problemów z tym towarem i produkcja jest podobna, a nawet wyższa niż w poprzednich latach.

Dlaczego natomiast octu zaczyna brakować? Powodem może być sezonowo wyższy popyt na ocet, który jest skupowany częściej, gdy w sklepach pojawiają się np. ogórki – jednak w tym roku popyt ten jest wyjątkowo wysoki.

– Być może jest tak, że ludzie przygotowują się już na zimę. A przecież słyszą, że ta będzie wyjątkowo trudna. Robią więc zapasy, zwłaszcza tych produktów, które można długo magazynować – powiedział cytowany przez Business Insider jeden z menedżerów z branży handlowej.

Portal podał również przykład Niemiec, gdzie od początku wojny na Ukrainie co jakiś czas brakuje jakiegoś towaru – od oleju słonecznikowego, przez mrożonki po nabiał. Powodem mogą być m.in. problemy z łańcuchami dostaw.

Źródło: Business Insider Polska

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA