fbpx
niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaBiznesW tej branży Polacy najbardziej chcą pracować

W tej branży Polacy najbardziej chcą pracować

Polacy wskazali branżę, w której najchętniej chcieliby sami pracować. Jak się okazuje mowa tutaj o sektorze motoryzacyjnym.

Najnowszy raport Randstad Employer Brand Research 2023 cytowany przez poniedziałkową „Rzeczpospolitą” wykazał, że motoryzacja jest postrzegana prze Polaków jako branża, w której najlepiej jest pracować. Drugi w zestawieniu jest sektor medyczny.

Praca marzeń to nie tylko pieniądze

Polacy zapytani o najatrakcyjniejsze sektory zatrudnienia najczęściej wskazywali branżę motoryzacyjną, która uzyskała 54 proc. odpowiedzi. Kolejne miejsce zajęły sektor medyczny oraz branża drzewno-papiernicza, w tym meblarska.

Dla Polaków najważniejszym czynnikiem decydującym o atrakcyjności pracy jest atrakcyjne wynagrodzenie wraz z benefitami. Istotne znaczenie mają też jednak przyjazna atmosfera pracy i stabilność samego zatrudnienia.

Branża motoryzacyjna jest doceniana nie tylko za stabilność zatrudnienia, ale również za poziom wynagrodzeń, często konkurencyjnych na lokalnych rynkach pracy. Atrakcyjność wzmacnia też napływ zagranicznych inwestycji związanych z rozwojem elektromobilności, co oznacza dalszy wzrost zatrudnienia

– powiedział na łamach „Rzeczpospolitej” Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy i rzecznik Randstad Polska.

W przypadku branży medycznej „Rzeczpospolita” zauważa, że zyskała ona duże uznanie w trakcie pandemii koronawirusa, a prestiż sektora podnoszą duże i znane przedsiębiorstwa prywatne, do których należą Medicover i LuxMed. Wypowiadająca się dla dziennika dr Hanna Kinowska ze Szkoły Głównej Handlowej tłumaczy, że duże korporacyjne spółki są postrzegane za bardzo atrakcyjnego pracodawcę głównie w regionach z wyższym bezrobociem. Ludzie z takich obszarów kojarzą znane marki z benefitami pracowniczymi, stabilnością oraz regularnością wynagrodzeń.

Źródło: Rzeczpospolita
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Przedsiębiorcy tracą na zakazie cesji wierzytelności

Zakaz cesji wierzytelności utrudnia działalność gospodarczą oraz dostęp mniejszych firm do finansowania.
3 MIN CZYTANIA

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z inflacją?

Zamykanie firmy czy redukcja personelu to ostateczność, przed którą wzdraga się większość przedsiębiorców, więc robią wszystko, by przetrwać na pełnym wyzwań rynku. Dokucza zwłaszcza inflacja, wobec której podejmują przeciwdziałania.
4 MIN CZYTANIA

Czy Bruksela przywróci w Polsce możliwość reklamowania aptek?

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego omówiła petycję Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET w sprawie zakazu reklamy aptek w Polsce. Zdaniem wnioskodawców zakaz nie przystaje do współczesnych realiów.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski rynek usług pocztowych rośnie

Wartość polskiego rynku usług pocztowych rośnie już kolejny rok z rzędu. Wszystko dzięki prężnie działającemu sektorowi e-commerce.
2 MIN CZYTANIA

Producenci frytek wykorzystują rolników?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie możliwego wykorzystywania przewagi kontraktowej na rynku frytek i chipsów.
< 1 MIN CZYTANIA

Coraz więcej inwestycji greenfield w Polsce

W 2022 roku Polska znalazła się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę projektów inwestycyjnych typu greenfield.
2 MIN CZYTANIA