fbpx
środa, 19 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesW tej branży Polacy najbardziej chcą pracować

W tej branży Polacy najbardziej chcą pracować

Polacy wskazali branżę, w której najchętniej chcieliby sami pracować. Jak się okazuje mowa tutaj o sektorze motoryzacyjnym.

Najnowszy raport Randstad Employer Brand Research 2023 cytowany przez poniedziałkową „Rzeczpospolitą” wykazał, że motoryzacja jest postrzegana prze Polaków jako branża, w której najlepiej jest pracować. Drugi w zestawieniu jest sektor medyczny.

Praca marzeń to nie tylko pieniądze

Polacy zapytani o najatrakcyjniejsze sektory zatrudnienia najczęściej wskazywali branżę motoryzacyjną, która uzyskała 54 proc. odpowiedzi. Kolejne miejsce zajęły sektor medyczny oraz branża drzewno-papiernicza, w tym meblarska.

Dla Polaków najważniejszym czynnikiem decydującym o atrakcyjności pracy jest atrakcyjne wynagrodzenie wraz z benefitami. Istotne znaczenie mają też jednak przyjazna atmosfera pracy i stabilność samego zatrudnienia.

Branża motoryzacyjna jest doceniana nie tylko za stabilność zatrudnienia, ale również za poziom wynagrodzeń, często konkurencyjnych na lokalnych rynkach pracy. Atrakcyjność wzmacnia też napływ zagranicznych inwestycji związanych z rozwojem elektromobilności, co oznacza dalszy wzrost zatrudnienia

– powiedział na łamach „Rzeczpospolitej” Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy i rzecznik Randstad Polska.

W przypadku branży medycznej „Rzeczpospolita” zauważa, że zyskała ona duże uznanie w trakcie pandemii koronawirusa, a prestiż sektora podnoszą duże i znane przedsiębiorstwa prywatne, do których należą Medicover i LuxMed. Wypowiadająca się dla dziennika dr Hanna Kinowska ze Szkoły Głównej Handlowej tłumaczy, że duże korporacyjne spółki są postrzegane za bardzo atrakcyjnego pracodawcę głównie w regionach z wyższym bezrobociem. Ludzie z takich obszarów kojarzą znane marki z benefitami pracowniczymi, stabilnością oraz regularnością wynagrodzeń.

Źródło: Rzeczpospolita
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA