fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaKrajW tych miastach mieszka najwięcej dłużników

W tych miastach mieszka najwięcej dłużników

Wałbrzych jest miastem, w którym jest najwyższy odsetek mieszkańców, będących dłużnikami. W długach tonie co szósty mieszkaniec tego miasta.

Krajowy Rejestr Długów opublikował ranking miast i powiatów, których mieszkańcy mają długi. Na czele miast powiatowych jest Wałbrzych z województwa dolnośląskiego, w którym zadłużenie, w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców, wynosi niemal 4 mln złotych.

Wałbrzych najbardziej zadłużonym miastem

Średnie zadłużenie na jednego dłużnika z Wałbrzycha wynosi 23,7 tys. złotych, a odsetek dłużników to aż 16,67 proc. mieszkańców miasta. Kolejne miejsca w niechlubnym rankingu zajmują Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie oraz Siedlce, gdzie zadłużenie na 1 tys. mieszkańców oscyluje między 2,2 mln a 2,8 mln złotych. Grono miast z zadłużeniem przekraczającym 2 mln złotych na 1 tys. mieszkańców dopełniają Słupsk, Legnica, Zabrze oraz Włocławek.

Najmniejsze długi mają mieszkańcy Tarnobrzega, Rzeszowa, Przemyśla oraz Krosna, a także Krakowa, Łomży, Kielc, Białegostoku i Białej Podlaskiej. We wszystkich tych miastach zadłużenie nie przekracza 1 mln złotych na 1 tys. mieszkańców.

Największa liczba dłużników, jeśli chodzi o miasta, mieszka w Warszawie (99,2 tys. osób).

Najbardziej zadłużone powiaty są z Pomorza

Jeśli chodzi o powiaty, to najbardziej zadłużone są: nowodworski, sztumski oraz malborski z województwa pomorskiego. Tam wysokość zadłużenia na 1 tys. mieszkańców wynosi od 2 mln do 2,2 mln złotych. Największe średnie zadłużenie mają mieszkańcy powiatu nowodworskiego, gdzie wynosi ono 24,5 tys. złotych na dłużnika.

W pierwszej dziesiątce powiatów z najniższym zadłużeniem na 1 tys. mieszkańców są te z województw podkarpackiego i małopolskiego (kolbuszowski, brzozowski, ropczycko-sędziszowski, limanowski, dąbrowski, rzeszowski, łańcucki, niżański, nowosądecki i nowotarski), gdzie zadłużenie nie przekracza 440 tys. złotych na 1 tys. mieszkańców.

Wśród powiatów najwięcej dłużników mieszka w poznańskim (21,3 tys. osób).

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA