fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaKrajW tych miastach mieszka najwięcej dłużników

W tych miastach mieszka najwięcej dłużników

Wałbrzych jest miastem, w którym jest najwyższy odsetek mieszkańców, będących dłużnikami. W długach tonie co szósty mieszkaniec tego miasta.

Krajowy Rejestr Długów opublikował ranking miast i powiatów, których mieszkańcy mają długi. Na czele miast powiatowych jest Wałbrzych z województwa dolnośląskiego, w którym zadłużenie, w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców, wynosi niemal 4 mln złotych.

Wałbrzych najbardziej zadłużonym miastem

Średnie zadłużenie na jednego dłużnika z Wałbrzycha wynosi 23,7 tys. złotych, a odsetek dłużników to aż 16,67 proc. mieszkańców miasta. Kolejne miejsca w niechlubnym rankingu zajmują Bytom, Świętochłowice, Chorzów, Siemianowice Śląskie oraz Siedlce, gdzie zadłużenie na 1 tys. mieszkańców oscyluje między 2,2 mln a 2,8 mln złotych. Grono miast z zadłużeniem przekraczającym 2 mln złotych na 1 tys. mieszkańców dopełniają Słupsk, Legnica, Zabrze oraz Włocławek.

Najmniejsze długi mają mieszkańcy Tarnobrzega, Rzeszowa, Przemyśla oraz Krosna, a także Krakowa, Łomży, Kielc, Białegostoku i Białej Podlaskiej. We wszystkich tych miastach zadłużenie nie przekracza 1 mln złotych na 1 tys. mieszkańców.

Największa liczba dłużników, jeśli chodzi o miasta, mieszka w Warszawie (99,2 tys. osób).

Najbardziej zadłużone powiaty są z Pomorza

Jeśli chodzi o powiaty, to najbardziej zadłużone są: nowodworski, sztumski oraz malborski z województwa pomorskiego. Tam wysokość zadłużenia na 1 tys. mieszkańców wynosi od 2 mln do 2,2 mln złotych. Największe średnie zadłużenie mają mieszkańcy powiatu nowodworskiego, gdzie wynosi ono 24,5 tys. złotych na dłużnika.

W pierwszej dziesiątce powiatów z najniższym zadłużeniem na 1 tys. mieszkańców są te z województw podkarpackiego i małopolskiego (kolbuszowski, brzozowski, ropczycko-sędziszowski, limanowski, dąbrowski, rzeszowski, łańcucki, niżański, nowosądecki i nowotarski), gdzie zadłużenie nie przekracza 440 tys. złotych na 1 tys. mieszkańców.

Wśród powiatów najwięcej dłużników mieszka w poznańskim (21,3 tys. osób).

Źródło: PAP
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wydawcy założyli organizację lobbingową

Piętnaście polskich wydawnictw założyło Porozumienie Wydawców Książek – Związek Pracodawców. Po rejestracji w sądzie Związek będzie otwarty na przyjmowanie nowych członków.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA

CBA zatrzymało byłego posła

W związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP Adama G. oraz przedsiębiorcę Jarosława K.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski system finansowy jest stabilny

Narodowy Bank Polski przeanalizował krajowy system finansowy i ocenił, że jest on stabilny, a bilans ryzyka ulega polepszeniu.
2 MIN CZYTANIA

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Izera w toku, czyli co z polskim autem elektrycznym

Projekt Izera – czyli budowa polskiej marki aut elektrycznych – jest już zrealizowany w niemal 40 procentach. Spółka zamierza uruchomić produkcję w 2026 roku.
2 MIN CZYTANIA