Kolejne amerykańskie stany wprowadzają przepisy, które ułatwiają podjęcie pracy przez coraz młodsze osoby.

Coraz więcej amerykańskich przedsiębiorstw ma duże problemy ze znalezieniem pracowników. Od roku bezrobocie w Stanach Zjednoczonych utrzymuje się na poziomie poniżej 4 procent.

Szczególne braki kadrowe występują w przedsiębiorstwach znajdujących się w stanach: Ohio, Iowa, Minnesota i Wisconsin. Pracodawcy alarmują, że znaczna część zatrudnionych osób niebawem przejdzie na emeryturę i konieczne jest znalezienie nowych pracowników.

Dlatego władze stanowe zmieniają swoje przepisy tak, aby łatwiej i w większym wymiarze godzin można było zatrudniać osoby nieletnie, mające po 14 czy 15 lat. Rozszerzana zostaje też lista zawodów, które będą mogły wykonywać.

Szczególnie ważny jest tu sektor rolniczy. Szacuje się, że – licząc sezonowe prace – przy zbiorach, uprawach i hodowli pracuje nawet 300-500 tysięcy niepełnoletnich.

Część z wprowadzanych teraz zmian prawnych omija zapisy Fair Labor Standards Act z 1938 roku. Była to ustawa, która miała na celu ograniczenie zatrudniania dzieci w zakładach pracy.

businessinsider.com, theguardian.com
Poprzedni artykułPrzedsiębiorcy wygrali z ZUS-em!
Następny artykułDlaczego Putin zrobi wszystko, o co poproszą go Chiny