fbpx
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaInnowacjeW USA można już zamówić dostawę lekarstw… dronem

W USA można już zamówić dostawę lekarstw… dronem

Amazon uruchomił pilotażową usługę pozwalającą na błyskawiczną dostawę zamówionych leków, która zostanie zrealizowana do domu klientów drogą powietrzną.

Mieszkańcy teksańskiego College Station mogą skorzystać z nowatorskiej metody dostaw zamówionych medykamentów. W tym amerykańskim mieście swoją pilotażową usługę uruchomiła internetowa apteka Amazon Pharmacy. Dzięki niej zamówione przez klientów lekarstwa dotrą do nich w czasie maksymalnie 60 minut. Transport jest realizowany za pomocą dronów. 

Lekarz, apteka i dostawa w Amazonie

Drogą powietrzną są realizowane dostawy 500 popularnych leków. Usługi Amazon Pharmacy są ściśle zintegrowane z serwisem Amazon Clinic, za pomocą którego pacjenci mogą wcześniej szybko skonsultować swoje schorzenia i dalsze postępowanie z odpowiednim lekarzem. Dzięki temu można błyskawicznie i bez wychodzenia z domu dokonać diagnozy oraz rozpocząć leczenie. 

Drony zostały tak zaprogramowane, aby poruszać się na wysokości 40-120 metrów. Wyposażono je w szereg kamer i czujników, dzięki którym omijają linie energetyczne i okolice uczęszczane przez ludzi czy zwierzęta. 

Jeżeli klient posiada wykupioną dodatkową usługę Amazon Prime, może liczyć na rabaty na lekarstwa oraz darmową dostawę. 

aboutamazon.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unijny wymóg dobije fabryki i warsztaty w Polsce?

Już za dekadę wszystkie nowe auta sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zeroemisyjne. To oznacza problemy dla branży motoryzacyjnej w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Robotyzacja szansą dla polskiego rolnictwa?

Polskie gospodarstwa rolne borykają się z brakiem rąk do pracy, a jedną z szans na rozwiązanie tego problemu mogą być większe inwestycje w robotyzację.
2 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA