fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaInnowacjeW USA można już zamówić dostawę lekarstw… dronem

W USA można już zamówić dostawę lekarstw… dronem

Amazon uruchomił pilotażową usługę pozwalającą na błyskawiczną dostawę zamówionych leków, która zostanie zrealizowana do domu klientów drogą powietrzną.

Mieszkańcy teksańskiego College Station mogą skorzystać z nowatorskiej metody dostaw zamówionych medykamentów. W tym amerykańskim mieście swoją pilotażową usługę uruchomiła internetowa apteka Amazon Pharmacy. Dzięki niej zamówione przez klientów lekarstwa dotrą do nich w czasie maksymalnie 60 minut. Transport jest realizowany za pomocą dronów. 

Lekarz, apteka i dostawa w Amazonie

Drogą powietrzną są realizowane dostawy 500 popularnych leków. Usługi Amazon Pharmacy są ściśle zintegrowane z serwisem Amazon Clinic, za pomocą którego pacjenci mogą wcześniej szybko skonsultować swoje schorzenia i dalsze postępowanie z odpowiednim lekarzem. Dzięki temu można błyskawicznie i bez wychodzenia z domu dokonać diagnozy oraz rozpocząć leczenie. 

Drony zostały tak zaprogramowane, aby poruszać się na wysokości 40-120 metrów. Wyposażono je w szereg kamer i czujników, dzięki którym omijają linie energetyczne i okolice uczęszczane przez ludzi czy zwierzęta. 

Jeżeli klient posiada wykupioną dodatkową usługę Amazon Prime, może liczyć na rabaty na lekarstwa oraz darmową dostawę. 

aboutamazon.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najsilniejsze armie na świecie stawiają na sztuczną inteligencję

USA i Chiny rywalizują w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w wojsku. Pentagon przygotował już kilka projektów, a jednym z nich ma być samolot myśliwski całkowicie sterowany przez SI.
3 MIN CZYTANIA

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA