fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaŚwiatWakacyjne loty bez obowiązkowej kwarantanny?

Wakacyjne loty bez obowiązkowej kwarantanny?

– Hiszpanie, którzy będą chcieli polecieć do Włoch tego lata, nie będą musieli przechodzić kwarantanny – powiedziała podczas wideokonferencji prasowej włoska minister infrastruktury i transportu Paola De Micheli. Przez wiele dni rząd Italii był w kontakcie z rządami w Hiszpanii, Niemczech i Francji w celu opracowania wspólnego protokołu bezpieczeństwa, który pozwoliłby latem na loty między tymi krajami „bez poddawania się wzajemnej kwarantannie”.

To inicjatywa Paryża i Londynu, które zgodziły się na most lotniczy bez ograniczeń. Prezydent Francji Emmanuel Macron i brytyjski premier Boris Johnson rozmawiali w niedzielę o porozumieniu, które pozwoli nie stosować kwarantanny wobec Francuzów podróżujących do Anglii.

Biorąc pod uwagę, że turystyka stanowi 14% PKB, Włochy podejmują zdecydowane działania na rzecz wsparcia tego sektora. Minister De Micheli wyjaśniła, że Włochy mają nadzieję otworzyć swoje granice na turystykę międzynarodową bez nakładania kwarantanny, niezależnie od decyzji innych krajów. – Jeśli pytanie brzmi, czy Hiszpan przybywający do Włoch powinien poddać się kwarantannie, odpowiedź brzmi: nie będzie kwarantanny, jeśli zezwolimy na turystykę, ale równocześnie nie możemy kontrolować, co zrobią inne kraje – wyjaśniła.

– Jeśli hiszpański turysta spędza dziesięć dni w Mediolanie lub Florencji, a kiedy wróci do kraju, będzie musiał poddać się kwarantannie, nie będzie to dla nas zaskoczenie. Ale jeśli Włochy otworzą loty turystyczne, nie będzie u nas kwarantanny, ponieważ osoba, która przyjedzie, będzie musiała przestrzegać zasad – dodała.

Komisja Europejska planuje przedstawić w środę 13 maja plan mający na celu wyeliminowanie ograniczeń dla transportu lotniczego. De Micheli wyraziła nadzieję, że UE tego lata pozwoli turystom „przemieszczać się” między krajami członkowskimi „z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa”, choć zakłada się, że międzynarodowy ruch turystyczny będzie znacznie mniejszy.

Aby zrównoważyć spadek turystyki międzynarodowej, rząd Giuseppe Contiego pomoże Włochom podróżować po kraju. W tym tygodniu ma zatwierdzić szereg działań wspierających turystykę. Filarem, na którym opiera się ten pakiet, jest bon urlopowy w wysokości do 500 euro dla rodzin o dochodach nieprzekraczających 35 000 euro rocznie.

Podstawową ideą jest zachęcenie rodzin do podróżowania w celu ożywienia gospodarki. Szacuje się, że w ciągu miesięcy przymusowych ograniczeń ze względu na koronawirusa Włosi nie wydali na turystykę około 20 mld euro. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Nomisma, bolońską firmę konsultingową.

Oczywiście wszystkie te plany powstają w oparciu o turystyką letnią i założenie, że rozprzestrzenianie się koronawirusa jest ograniczone i kontrolowane. Jeśli chodzi o Włochy, krzywa epidemii nadal maleje: w poniedziałek zmarło 179 osób i odnotowano 744 nowych zakażonych (dzień wcześniej nowych przypadków zakażonych było 802). Pacjentów na oddziałach intensywnej terapii jest już mniej niż 1000. To najniższa liczba od 10 marca.

Źródło: abc.es

INNE Z TEJ KATEGORII

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

35-godzinny tydzień pracy w Niemczech – jak reagują na to niemieckie firmy?

Nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech coraz częściej mówi się o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 35 godzin. Po miesiącach negocjacji i wielu strajkach Deutsche Bahn zamierza spełnić żądanie Związku Maszynistów Niemieckich (GDL) odnośnie 35-godzinnego tygodnia pracy. Co sądzą o tym inne niemieckie przedsiębiorstwa?
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA