fbpx
wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaŚwiat„Wall Street Journal” uruchamia medium w całkiem nowym modelu biznesowym

„Wall Street Journal” uruchamia medium w całkiem nowym modelu biznesowym

„Wall Street Journal” w poniedziałek (20 czerwca) zaprezentuje zupełnie nową stronę handlową o nazwie „Buy Side from WSJ”, zawierającą setki recenzji różnych towarów konsumpcyjnych i produktów finansów osobistych.

– Postrzegamy to jako logiczny krok, który powinniśmy podjąć. To rozszerzenie naszej misji, która polega na zapewnieniu najbardziej zaufanego źródła dziennikarstwa, danych i analiz, aby pomóc ludziom w podejmowaniu decyzji – powiedział Josh Stinchcomb dyrektor ds. przychodów, nadzorujący to nowe przedsięwzięcie.

„Buy Side from WSJ” ma być oddzielną sekcją na stronie internetowego wydania gazety. Ponieważ nie będzie w niej graficznych reklam, wydawca liczy na uzyskanie więcej przychodów z reklam w wyszukiwarce pochodzących z Google.

Osobna redakcja specjalistów

Redakcja „Buy Side from WSJ” będzie miała własne zespoły produktowe i marketingowe. Zostanie obsadzona przez stosunkowo niewielki zespół własnych dziennikarzy, redaktorów i ekspertów merytorycznych, a także grupę niezależnych współpracowników mogących, w razie potrzeby, pogłębić albo zweryfikować opisywane tematy. Freelancerzy będą wypełniać nową sekcję treściami zachowując jednak odniesienie do standardów obowiązujących w redakcji „WSJ”.

Jakie treści?

Opisywane – krytykowane lub rekomendowane produkty i usługi – będą profilowane pod konsumentów nieco jednak bardziej „wyrobionych”, na przykład właścicieli firm dokonujących zmian w swoich biurach a zainteresowanych przy tym gospodarką. Jak można przypuszczać, dział ten będzie się jednak różnił od staromodnego działu ogłoszeń drobnych. Oprócz recenzji mebli czy sprzętu biurowego, znajdą się w nim porady jak chronić się przed inflacją (np. obniżając koszty eksploatacji auta czy racjonalizując wydatki przy korzystaniu z usług finansowych).

Na początek, w nowej sekcji znajdzie się około 250 produktów posegregowane w różnych kategoriach finansów konsumenckich oraz około 50 artykułów z poradami.

Oprócz strony internetowej, „Buy Side from WSJ” będzie wydawać także biuletyn i oczywiście podejmie różne aktywności w mediach społecznościowych.

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Małopolska przyciąga więcej gości niż kurorty nad Morzem Śródziemnym

W 2023 roku zarezerwowano przez internet w Unii Europejskiej rekordową liczbę noclegów na wynajem krótkoterminowy.
2 MIN CZYTANIA

Chcesz zrobić karierę w unijnych instytucjach i pochodzisz z Europy Wschodniej? Masz duży problem

W ubiegłym roku ani jeden obywatel pochodzący z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nie zajął kierowniczego stanowiska w jednostkach administracji Unii Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

35-godzinny tydzień pracy w Niemczech – jak reagują na to niemieckie firmy?

Nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech coraz częściej mówi się o skróceniu tygodnia pracy z 40 do 35 godzin. Po miesiącach negocjacji i wielu strajkach Deutsche Bahn zamierza spełnić żądanie Związku Maszynistów Niemieckich (GDL) odnośnie 35-godzinnego tygodnia pracy. Co sądzą o tym inne niemieckie przedsiębiorstwa?
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA